Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Що таке фен-шуй? Види енергії Ци. Час і простір по фен-шуй. Як виникло вчення фен-шуй?

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Як виникло вчення фен-шуй

Історія фен-шуй налічує понад 3 тисячоліття. Однак представники західних цивілізацій звернулися до цього древнього вчення порівняно недавно в пошуках рішень, що приносять користь у всіх сферах життя. Мистецтво фен-шуй засновано на принципах дотримання гармонії і рівноваги, які китайці вивчали і практикували довгий час. Поширившись по світу, вчення стало доступне для кожної зацікавленої людини, яка хоче поліпшити з його допомогою свою долю.

Що таке фен-шуй

Фен-шуй – мистецтво, що дозволяє впливати на життя і досягати успіху. «Фен» означає «вітер», «шуй» – «вода». Згідно з ученням, ці дві стихії є найбільш необхідними для людини. Ніхто не зможе прожити без повітря і води. Але в той же час вони вважаються і самими руйнівними. Ураган і повені здатні знищити врожай, будинки, цілі міста. З багатовікових спостережень за прихильною або спустошливою силою двох основних елементів і виросло вчення фен-шуй.

Мудрі китайці не намагалися приручити або йти наперекір силам природи, вони стали пристосовуватися до них. Іншими словами, фен-шуй – це мистецтво грамотно розташовувати предмети навколишнього оточення в просторі для благотворного переміщення енергії. Також метою вчення був пошук благополуччя для душі і тіла. Майстри фен-шуй поступово накопичували свій досвід і передавали його наступникам. Так, зароджувалося мистецтво, яке для багатьох людей згодом стало професійною діяльністю.

Види енергії Ци

Практика фен-шуй будується на спокійному і безперешкодному русі потоків енергії Ци через ділянки і житла. Завдяки цій космічній, божественній енергії, існує життя на Землі. Вона пронизує собою все, але нею не можна керувати, оскільки вона не залежить від волі людини і часу. Щастя, здоров'я, удача, добробут людей безпосередньо залежать від того, наскільки вільно можуть рухатися потоки енергії в навколишньому просторі. Тому для життєвої гармонії і рівноваги потрібно скоригувати потоки Ци.

Виділяють 3 основних види енергії:

 

  • Космологічна – Ци, що фігурує в якості енергії, що посилається Всесвітом.
  • Антропологічна – Ци, пов'язана з тілом, що наповнює кровоносні судини людини.
  • Психологічна – Ци, що відповідає за розум і почуття.

 

В широкому розумінні в фен-шуй енергія тлумачиться як «великий початок». Коли Ци рухається занадто швидко, людина відчуває тиск і діє імпульсивно. Якщо Ци тече занадто повільно, це призводить до застою, регресу, хвороби.

Тільки розмірений рух енергії в сприятливих напрямках сприяє щастю і процвітанню.

Час і простір по фен-шуй

Китайці придумали свій метод класифікації переміщення Ци в часі і просторі. Рух енергії в просторі вимірюється за допомогою компаса, а в часі – за допомогою календаря. Компас має від 4 до 360 поділок, які визначають якість Ци в кожній точці простору.

У Китаї рік ділиться на 24 сезони, які складають основу календаря. Сезони, в свою чергу, ототожнюються з п'ятьма елементами: деревом, вогнем, землею, металом, водою. Китайський календар дає можливість грамотно вибрати найбільш підходящий період для важливої ​​справи або заходу. Майстри фен-шуй вважають, що найкращими стануть ті умови, де всі елементи створюють гармонійне середовище.

Божественна сила імператорської сім'ї

Вчення фен-шуй оточує стільки легенд і міфів, що досконально розібратися в його історії виникнення неможливо. Згідно з переказами, користуватися дарами стародавнього мистецтва дозволялось тільки членам імператорської родини – божественним нащадкам. На них працювали майстри фен-шуй, яким заборонялося розголошувати принципи теорії під страхом смертної кари.

Одного разу класичний рукопис з догмами фен-шуй потрапив в руки селянина на ім'я Ю Янг Чанг, який хоч і був бідний, але мав незвичайний розум і кмітливість. Розібравшись з теорією, він облаштував свій простий побут відповідно до принципів фен-шуй, і його справи швидко пішли в гору. Він вступив в армію Китаю і зміг дослужитися до генерала. Його стрімкий зліт на цьому не закінчився, і згодом Ю Янг Чанг став імператором, змінивши ім'я на Вен.

Розуміючи, що тільки за допомогою давнього вчення він зміг досягти таких висот, Вен зобов'язав всіх знавців фен-шуй імператорського палацу служити на благо і процвітання країни. Одночасно він наказав їм створити навколо теорії плутанину, щоб всі, хто спробував застосувати її на шкоду, виявилися б спантеличені.

Плутанина зберігається і донині. Щоб зрозуміти фен-шуй, необхідно вивчати його, одночасно застосовуючи на практиці, помилятися, робити висновки. Це одна з причин, по якій, щоб стати майстром, потрібно займатися практикою і бачити результати на власні очі не менше 60 років – стільки триває повний цикл.

Як поширювалося мистецтво в масах

Покинувши імператорські покої, древнє мистецтво перекочувало в маси, а в середині XIX століття разом з китайськими емігрантами почало освоювати чужі землі. Так, почався його тріумфальний хід по світу. Не можна стверджувати, що тріумф був беззаперечним. Не скрізь вчення знайшло своїх прихильників. Був час, коли в багатьох країнах (навіть в самому Китаї) воно було під забороною. Тільки завдяки справжнім ентузіастам, старовинна даоська практика дійшла до наших днів.

Походження і розвиток фен шкй оточує багато міфів, але ясно одне – це мистецтво не має наміру здавати своїх позицій і продовжує знаходити нових шанувальників у всьому світі.

Основні принципи фен-шуй

Мистецтво фен-шуй грунтується на трьох основних принципах:

 

  • Вільне проходження божественної, космічної енергії Ци, яка є втіленням всього живого на Землі.
  • Принципи Інь і Ян, які відображають взаємодію двох протилежних, але єдиних і неподільних субстанцій.
  • Теорія п'яти елементів, що визначає дисбаланс і допомагає вибрати відповідний спосіб відновлення рівноваги.

 

Помістивши кожен предмет в найбільш підходяще, з точки зору фен-шуй, місце і тим самим досягши гармонії, можна змінити свою долю на краще. Методи стародавнього мистецтва застосовні на самих різних рівнях. Вони охоплюють всі сфери життя і здатні коригувати розвиток держав, міст, спільнот, родин і окремих людей.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2024