Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Розташування ліжка згідно фен-шуй. Правильне розташування ліжка по відношенню до дверей. Розмір і форма ліжка по фен-шуй

Статті по Фен-шуй: Спальня по фен-шуй

Як правильно розташувати ліжко по фен-шуй?

Як правильно розташувати ліжко по фен-шуй?

Уві сні людина проводить третю частину життя. Нічний відпочинок призначений для відновлення фізичної та психічної енергії. Шанувальники східно-азіатського вчення фен-шуй впевнені, що правильна розстановка меблів в спальні допомагає поновити сили, зарядитися здоров'ям і бадьорістю.

ЗМІСТ

 • Розташування ліжка згідно фен-шуй
 • Обчислення числа гуа
 • Метод чотирьох тварин
 • Який вплив справляють сторони світу?
 • Правильне розташування ліжка по відношенню до дверей
 • Розмір і форма ліжка по фен-шуй
 • Яку форму ліжка вибрати?
 • Вибір кольору ліжка по фен-шуй
 • Ліжко для дітей
 • В якій зоні поставити ліжко?
 • Як не можна ставити ліжко?

Розташування ліжка згідно фен-шуй

Спальня – традиційне місце відпочинку і відновлення енергії. Згідно з ученням фен-шуй в приміщенні повинно переважати жіноче начало інь. При організації простору перевага віддається м'яким тонам, приглушеному освітленню. Якщо енергетика приміщення сприяє хорошому сну, ліжко розміщують відповідно до загальних рекомендацій. Вони сформульовані в методиці фен-шуй «Чотири небесних тварини».

Ложе для сну розміщують на вільному просторі, щоб ніщо не заважало безперешкодному проходженню потоків енергії Ци. Ставити ліжко по центру не рекомендується. Фахівці фен-шуй вважають, що при такому розташуванні людина відчуватиме себе невпевнено, сон її стане неспокійним і тривожним. Основне завдання фен-шуй – створення сприятливої енергетики в приміщенні і дотримання балансу між потоками енергії ци. Найкраще поставити спальне ложе в кутку, змістивши його по відношенню до дверей і розвернути бічною стороною до виходу. Якщо розмір приміщення дозволяє, ліжко ставлять по діагоналі по відношенню до дверей.

Кількість меблів в кімнаті потрібно звести до мінімуму. Простір під ліжком не можна захаращувати речами. Фахівці фен-шуй радять вибирати для спальні обтічні форми, з відсутністю гострих кутів. Дзеркала в спальні встановлювати не рекомендується, але якщо така необхідність є, потрібно зробити так, щоб в них не відбивалося ліжко.

Обчислення числа гуа

Вчення фен-шуй стверджує, що у кожної людини є сприятливі і несприятливі для неї напрямки, визначити які дозволяє число гуа. Його значення залежить від року народження. Щоб отримати потрібну цифру, необхідно провести нескладні обчислення. Правила и приклади розрахунку числа гуа можете прочитати на сторінці сайту.

Значення чисел гуа в фен-шуй (відповідність):

 • одиниця: північ, південь, схід і південний схід;
 • двійка: південний захід, північний захід, захід, північний схід;
 • трійка: південний схід, схід, північ, південь;
 • четвірка: північ, південь, південний схід або схід;
 • шістка: захід, південний захід, північний захід, північний схід;
 • сімка: захід, північний захід, північний схід, південний захід;
 • вісімка: південний захід, північний схід, захід і північний захід;
 • дев'ятка: південь, південний схід, північ, схід.

Ліжко рекомендується розташовувати таким чином, щоб узголів'я, а відповідно, і голова сплячої людини, були звернені в ту сторону світу, яка відповідає її числу гуа.

Я вважаю, що спочатку потрібно вибрати сприятливий сектор по методу "24 гір" для розміщення ліжка, а вже потім можно і напрям обирати. Тому що вибір розташування ліжка по методу гуа не завжди логічне. Наприклад, якщо у подружньої пари різні сприятливі напрямки по гуа, то як тоді їм вибрати розміщення ліжка? А сприятливі сектори по методу "24 гір" однаково будуть сприятливі для всіх.

Метод чотирьох тварин

У класичному вченні фен-шуй метод чотирьох тварин використовується в ландшафтному дизайні. Але спосіб підходить і для того, щоб вибрати правильне розташування ліжка. У небесну четвірку входять: Зелений Дракон, Білий Тигр, Чорна Черепаха і Червоний Фенікс. Дракон в фен-шуй символізує схід і несе в собі енергію чоловічого начала. Його уявно розташовують зліва від ліжка. На шлюбному ложі це буде місце чоловіка. Білий Тигр підпорядковується Дракону. Його зона розташовується на протилежній стороні ліжка. Ця тварина відповідає заходу. Чорна Черепаха в фен-шуй ототожнюється з північчю і на її зону має припадати узголів'я ліжка. Протилежна спинка розвернута, відповідно, на південь і знаходиться в зоні Фенікса.

Який вплив справляють сторони світу?

 1. Північний напрямок, як стверджує фен-шуй, прекрасно підходить для спокійного відпочинку, розслаблення, медитації. У людини, яка ставить ліжко узголів'ям на північ, розвиваються паранормальні здібності. Ця сторона світу в фен-шуй асоціюється з сексуальним життям. Тому подібне розташування сприяє гармонізації інтимних відносин. Північний напрямок не рекомендується людям, які не мають пари, оскільки посилює почуття самотності.
 2. Розташування на північний схід, згідно фен-шуй, підходить учням, студентам і людям, що мають проблеми із запам'ятовуванням інформації. Якщо діяльність людини пов'язана з напруженою розумовою працею, від подібного способу краще відмовитися. Він не підходить людям, що страждають розладами сну або мають серйозні проблеми зі здоров'ям.
 3. Енергія сходу підходить практично кожному. Молодим вона допомагає визначити своє місце в житті, а більш літні люди знаходять спокійний сон. Однак парам, які цінують інтимне життя, краще вибрати інший напрямок для розташування ліжка, щоб пристрасть не згасла завчасно.
 4. Південний схід, якщо вірити фен-шуй, наділяє людину цілеспрямованістю, наполегливістю і силою волі, допомагає досягти бажаного і знайти матеріальний добробут.
 5. Південний напрямок підходить парам, які мріють про пристрасне сексуальне життя. Однак воно мало сприяє повноцінному відпочинку. Таке розташування спального ложа сприятливо для людей, які мріють завести нових друзів, легко сходитися з людьми або налагодити корисні зв'язки.
 6. Південно-західна сторона сприяє вирішенню проблеми самотності, відкриття чакри любові і активізації енергетичних потоків. Тим, хто шукає пару, рекомендується спати головою на південний захід. Подружжя, у яких погіршилися стосунки, теж можуть вдатися до цього способу.
 7. Енергія заходу лікує тілесні рани, тому даний напрямок сприятливо для людей, що мають погане здоров'я. А також підходить тим, хто мріє внести у своє життя романтику і чуттєвість. Однак не варто розраховувати, що такий стан під час сну буде сприяти успішній кар'єрі.
 8. Північно-західний напрямок підходить людям, які знаходяться в пригніченому настрої через депресію і самотність.

Правильне розташування ліжка по відношенню до дверей

Неприпустимо ставити ліжко напроти дверей, особливо таким чином, щоб ноги сплячої людини були спрямовані до отвору. Такий стан в фен-шуй називають позою смерті. До речі, виносити небіжчика з дому ногами вперед прийнято і у християн. Якщо змінити положення ліжка неможливо, слід на лінії спальне місце - двері встановити перегородку або складну ширму.

Не можна, щоб ліжко потрапляло на лінію вікно - двері. В цьому випадку цілюща енергія ци наскрізним потоком буде циркулювати не затримуючись. Якщо іншого місця в кімнаті не знайшлося, для декорування вікон використовують важкі щільні портьєри, щоб утримати позитивну енергію. У нічний час вікна закривають світлонепроникними шторами.

Розмір і форма ліжка по фен-шуй

 • Правильне спальне ложе повинно мати узголів'я. Форма краща прямокутна або квадратна. Круглі ліжка виготовляються без спинок. Тому вважається, що вони не підходять для спальні, обставленій по фен-шуй. Кращим варіантом фахівці називають ліжка з масиву дерева, прикрашені різьбленням і балдахіном.
 • Місце для сну в першу чергу має бути зручним і досить просторим для людей, які відпочивають. Матрац – займати всю площу спального місця і не мати стиків.
 • Висота конструкції не важлива, але ніжки повинні бути масивними і міцними. Пересувні легкі ліжка на коліщатках не підходять. Вважається, що вони несуть несприятливу енергетику, оскільки нагадують лікарняне ліжко.
 • Розміри ліжка також можна підібрати використовуючи імператорські розміри фен шуй. Для цього можна скористатися калькулятором розмірів фен шуй.

Яку форму узголів'я ліжка вибрати?

Згідно з ученням фен-шуй спальне ложе неодмінно повинно мати хоча б одну спинку. Вона додатково захищає сплячу людину від негативних впливів. Найбільш відповідною формою ліжка по фен-шуй вважається симетрична спинка, зігнута посередині. Позитивну енергію несуть в собі і ліжка з балдахінами. Вони немов огортають людину захисним коконом.

Сімейним парам підійдуть ліжка з «роздвоєним» узголів'ям, яке складено з напівкруглих частин, з'єднаних в центрі ложа. Для подружжя годяться і спинки, які на сході називають «Дракон і Фенікс». Вони мають асиметричну хвилеподібну форму, при цьому одна сторона вища за іншу. Місце на стороні підвищення відводиться чоловікові. Людям, у чиїх особистісних характеристиках переважає стихія металу, підійдуть ліжка з узголів'ям у формі раковини.

З точки зору вчення фен-шуй, негативну енергетику несуть в собі ліжка, у яких узголів'я виконано у вигляді високої арки. Своїм виглядом воно нагадує надгробок. Ліжка з прямокутними спинками більше підходять тим, хто займається фізичною працею. Вигнуті форми сприятливі для людей розумової діяльності, чиновників, бізнесменів.

Узголів'я обов'язково має бути цілісним, тому ковані ліжка в сільському стилі і меблі з узголів'ям із прутів – не найвдаліший вибір для спальні, обставленій по фен-шуй. Вважається, що сон в такому ліжку буде неспокійним, воно не дає потрібного відчуття захищеності. Доброчинна енергія Ци витікає через отвори, не затримуючись на сплячих.

Вибір кольору ліжка по фен-шуй

У приміщенні для нічного відпочинку повинна переважати жіноча енергія інь, що сприяє зняттю емоційної напруги і розслаблення. Для неї характерні натуральні і пастельні відтінки, такі як персиковий, бузковий, світлий бірюзовий, бежевий, салатовий, коричневий, сірий. Вони повинні переважати в інтер'єрі спальні. Вдало доповнять колірне рішення металеві тони: золотий, срібний, мідний. Не рекомендується зловживати відтінками, що несуть в собі енергію води: синім, блакитним, бірюзовим – вони використовуються в додатках або елементах декору.

Парам, які бажають вдихнути пристрасть в свої сексуальні відносини, рекомендується внести в інтер'єр спальні більше елементів, що символізують чоловічий початок. Ця порада актуальна і для людей, які насилу прокидаються вранці, відчувають себе млявими і розбитими в першій половині дня. Енергетику ян несуть в собі кольори вогню: багряний, червоний, жовтий.

Якщо говорити про те, яким має бути ліжко, то тут увагу варто звернути не тільки на колір, але і на матеріал виготовлення. Ідеальним рішенням буде натуральне дерево. Воно несе позитивну енергетику, сприяє відновленню сил. Людям, що належить до стихії металу, ближче буде саме цей матеріал, хоча і сон на дерев'яному ліжку шкоди не завдасть.

Ліжка для дітей

Для дітей і підлітків краще вибрати класичні моделі зі спинками з двох сторін. Форма узголів'я може бути фантазійною, а сама конструкція пофарбована в яскраві кольори. За принципами фен-шуй, модні ліжка у два яруси або «ліжка-горища», розташовані над робочим місцем, для сну не підходять. Якщо дітей двоє або троє, їх ліжка краще поставити на одній лінії.

Маленька дитина може спати в кімнаті батьків, з боку мами. Вловлюючи материнську енергетику, немовля буде відчувати себе спокійним і захищеним. У ліжечка малюка повинні бути дві цільні спинки. Якщо вони відсутні, використовується легкий балдахін. В іншому розміщення дитячого ліжка по фен-шуй підпорядковується загальним правилам.

В якій зоні поставити ліжко?

Прихильники вчення впевнені, що розміщення людини під час нічного відпочинку впливає не тільки на фізичний і емоційний стан, а й на її життя. Тому тим, хто хоче досягти успіху, знайти друзів або влаштувати особисте життя, варто скористатися методикою Багуа. Відповідно до неї, будь-яке приміщення ділиться на сім секторів, відповідних сторонам світу:

 • північ - кар'єра;
 • північний схід - інтелект, духовний розвиток, отримання знань;
 • схід - сім'я, спогади;
 • південний схід - матеріальні блага;
 • південь - слава;
 • південний захід - любов і шлюб;
 • захід - потомство, майбутнє, творчий потенціал;
 • північний захід - подорожі, набуття покровителя.

У центрі віртуального восьмикутника знаходиться зона здоров'я.

Як не можна ставити ліжко по фен шуй?

У вченні фен-шуй існує ряд табу щодо розташування спального місця в приміщенні:

 1. Ліжко не повинна примикати до стіни, в якій знаходиться дверний отвір.
 2. Якщо під спальнею знаходиться ванна кімната, туалет або кухня, ложе ставлять таким чином, щоб його розташування не доводилося на центр цих приміщень.
 3. Безпосередньо над узголів'ям не повинні розташовуватися нависаючі елементи: балки, світильники, полки, картини або декоративні прикраси.
 4. Ліжко ставлять подалі від розеток. Відстань до джерела живлення повинна бути мінімум 1,5 метра.
 5. Якщо в приміщенні є електроприлади, на ніч їх краще закривати непрозорими чохлами або замикати в шафі.

Згідно фен-шуй в мансардах для розміщення спального місця слід вибрати частину кімнати, в якій стеля вище. Не слід розгортати ліжко узголів'ям в напрямку скоса. Різні ніші для установки спального ложа теж не годяться, там краще поставити шафи.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2024