Як колір впливає на атмосферу в домі: досвід феншуй. Колір може чинити певний вплив на наше самопочуття і настрій.
Як колір впливає на атмосферу в домі: досвід феншуй

Колір може чинити певний вплив на наше самопочуття і настрій. Для будинку кольори потрібно вибирати особливо ретельно, так як вони будуть впливати на нас тривалий час, і можуть маніпулювати нашим станом. Давайте розберемося, як це відбувається.
1. Білий
Білий традиційно вважається кольором чистоти і свіжості. У феншуй він відноситься до стихії металу, тому може оживити енергію будь-якого приміщення. Білий колір також асоціюється з умиротворенням і новими можливостями. Сміливо його використовуйте, він додасть вам силу і енергію, допоможе вирівняти настрій і впорядкувати думки.
З якими кольорами поєднувати: синій, жовтий, металік / золотистий.
Сприятливі сектори: захід, північний захід і північ.
2. Жовтий
Жовтий колір допоможе створити атмосферу радості і затишку, а також заповнити недолік сонячного світла і тепла. Згідно з дослідженнями, жовтий колір підвищує самооцінку і сприяє поліпшенню самопочуття. Він відмінно підійде для дитячої, кухні, вітальні та домашнього кабінету.
З якими кольорами поєднувати: білий, червоний, сірий.
Сприятливі сектори: захід, північний захід, південний захід, а також північний схід.
3. Синій
Світло-блакитний в феншуй вважається кольором гармонійного розвитку і поступового зростання, в той час як глибокі сині відтінки асоціюються з творенням, мудрістю і самовираженням. Але надлишок синього може надавати гальмівну дію, приводити до сумного настрою. Світло-блакитні відтінки дуже гармонійні в дитячій або домашньому кабінеті.
З якими кольорами поєднувати: білий, сірий / сталевий, зелений.
Сприятливі сектори: північний, східний і південно-східний.
4. Чорний
Потужний колір, якого не варто боятися, якщо обдумано його використовувати. Це колір бездонної води, ночі і порожнечі. Чорний може додати в ваш інтер'єр відчуття глибини, сили і навіть бунтарства, але його надлишок в домашньому інтер'єрі може привести до депресивних станів.
З якими кольорами поєднувати: по феншуй, чорний колір доречно використовувати лише в якості акценту, щоб підкреслити інші кольори і фактури.
Сприятливі сектори: північний, східний і південно-східний. З обережністю використовуйте цей колір в спальні, дитячій, кухні та біля головного входу.
5. Червоний
Червоний колір відноситься до елементу вогню, який може бути як творчим, так і руйнівним. Намагайтеся використовувати його тільки в якості акцентів і аксесуарів, які можна буде з легкістю міняти, якщо раптом ви відчуєте, що вогненної енергії стало занадто багато.
Надлишок вогню може викликати агресивні стани, сварки і занепокоєння, а недолік - привести до втрати ентузіазму і життєрадісності. Подушки або плед червоного кольору можуть швидко підбадьорити. Цей колір сприяє травленню і добре підходить для їдальні, а також для вітальні.
З якими кольорами поєднувати: жовтий, зелений.
Сприятливі сектори: південь, південний захід і північний схід. З обережністю використовуйте цей колір в спальні і дитячій.
6. Зелений
Намагайтеся задіяти в своєму інтер'єрі не менше трьох відтінків зеленого. Це сприяє відпочинку, розслабленню, регенерації, допомагає відновлювати сили і внутрішній баланс, заспокоює як фізично, так і ментально. Вдалим рішенням буде використовувати зелений колір на кухні, в дитячій, спальні.
З якими кольорами поєднувати: золотистий блакитний, червоний, фіолетовий.
Сприятливі сектори: південь, схід, південний схід.
7. Рожевий
Це самий ніжний колір, який асоціюється з романтикою, коханням і чуттєвістю. Якщо ви ще не зустріли свою половинку або просто хочеться м'якості і ніжності, рожевий - саме те, що вам потрібно. А якщо ви вже сімейна людина, то цей колір в поєднанні з бежевими і персиковими відтінками допоможе зміцнити ваш зв'язок з партнером.
Тільки не перестарайтеся, подружня спальня не повинна виглядати як солодке тістечко. Елегантне поєднання рожевого і чорного є цікава пара елементів вогню і води, що може створити певну динаміку в інтер'єрі. М'яким акцентом може стати кристал рожевого кварцу.
З якими кольорами поєднувати: зелений, бежевий.
Сприятливий сектор: південний захід.
8. Сірий
Сірий може бути настільки глибоким і захоплюючим, що іноді хочеться зробити монохромний простір. Цей колір привносить чіткість в простір, сприяє концентрації і ясності мислення. Він буде вдалим вибором для головного входу, вітальні або домашнього кабінету.
З якими кольорами поєднувати: жовтий / золотистий, білий, синій.
Сприятливі сектори: захід, північний захід, північ. З обережністю використовуйте цей колір в спальні і дитячій.
9. Фіолетовий
Насичений, сильний і шляхетний колір, використовуйте його в міру. Якщо ви дуже любите цей колір і неодмінно хочете бачити його в своєму інтер'єрі, то зверніть увагу на більш світлі відтінки - наприклад, лавандовий. Найбільше фіолетовий колір підходить для оформлення місць медитації і оздоровчих практик.
З якими кольорами поєднувати: зелений.
Сприятливі сектори: південь, південний захід і північний схід. З обережністю використовуйте цей колір в спальні, дитячій.
10. Коричневий і бежевий
Стабільність і захист - ось головні характеристики коричневого і бежевого, тому жоден будинок без них не обходиться. Однак надлишок цих квітів може занадто «заземлити» мешканців, позбавляючи їх амбіцій і прагнення рухатися вперед. Використовуйте ці відтінки в передпокої, кухні, вітальні та спальні. З обережністю - в дитячій.
З якими кольорами поєднувати: блакитний.
Сприятливі сектори: центр, південний захід, північний схід.
11. Помаранчевий
Від цього кольору можна швидко втомитися, якщо обраний відтінок буде дуже яскравим. Ще помаранчевий часто називають «соціальним» кольором, так як він сприяє жвавому спілкуванню. Цей колір відмінно підійде для кухні, вітальні, дитячої і всіх місць, де ви хочете створити динамічну і радісну атмосферу.
З якими кольорами поєднувати? Зелений, бежевий.
Сприятливі сектора: південь, південний захід і північний схід.