Першочергове, на що слід звернути увагу, це розташування садової ділянки, а також на її форму і вид.
Вибір садової ділянки по Фен-шуй

Кожному з нас хоча б раз у житті доводилося чути такий термін як «Фен-шуй», який в перекладі з китайської означає «вітер і вода» і являє собою стародавню даоську практику освоєння простору: як всередині приміщення, так і за його межами. Мистецтво Фен-шуй зародилося задовго до появи сучасного суспільства, однак найбільшою популярністю стало користуватися саме зараз - в період, коли інтерес до східної культури переживає черговий підйом ...
Основна концепція мистецтва Фен-шуй
Основні постулати стародавнього китайського мистецтва освоєння простору Фен-шуй були вперше сформульовані майстром Ян І, який описав їх однією-єдиною фразою – «Пошук дракона там, де його найважче знайти». Під «драконом» Ян І мав на увазі гармонію, гармонійне рішення простору, гармонійне поєднання різних енергій, які безпосередньо впливають на життя і долю людини.
У дослівному перекладі слова «фен-шуй» означають «вітер і вода», і в цьому немає нічого дивного, оскільки для китайців саме ці два природні фактори є основними. Достатня кількість води і вітру сприяє підвищенню якості та кількості врожаю, коли як їх недолік або надмірний руйнівний вплив може привести до абсолютно протилежних результатів.
Згідно мистецтву Фен-шуй, все в нашому житті підпорядковане енергії «Ци», яка в буквальному сенсі пронизує людину, живу природу і навіть неживі предмети. Підпорядкувати собі цю енергію не можна, оскільки вона існує за своїми законами, однак можна навчитися її контролювати і, тим самим, впливати на перебіг власного життя.
Основною метою мистецтва Фен-шуй є спрямування енергії «Ци» в потрібне русло, і цим обумовлено його застосування в різних сферах людського життя. Благоустрій заміських ділянок або благоустрій міських дворів, оскільки від правильності розстановки об'єктів на ділянці, залежить не тільки естетична складова, а й комфортність перебування і експлуатації.
Садова ділянку на основі постулатів Фен-шуй
Після довгих роздумів і безсонних ночей, Ви нарешті зважилися на придбання заміської ділянки. Власний будинок з просторим двором і садом - чи не це межа мрій жителів великих міст? Однак вибір садової ділянки - справа вкрай відповідальна, і якщо Ви не впевнені, що зможете впоратися самостійно, прислухайтеся до порад професійних дизайнерів і ландшафтних архітекторів, які в своїй роботі нерідко вдаються до допомоги Фен-шуй.
Першочергове, на що слід звернути увагу, це розташування садової ділянки, а також на її форму і вид. Оптимальною вважається територія, розташована на пологому південному схилі, що спускається до водойми, і захищена з двох сторін невеликими височинами або пагорбами. Роль такого захисту можуть взяти на себе інші будинки й архітектурні споруди. Якщо ділянка досить велика, але рівна, виправити становище допоможуть штучно створені насипи, пагорби, гори. Вони не тільки прикрасять садову ділянку і зроблять її більш оригінальною, але і посприяють тому, щоб енергія «Ци» не застоювалася. Саме в цьому, по теорії Фен-шуй, і є основне призначення подібних об'єктів. Добре, якщо неподалік від ділянки буде виростати ліс або невеликий парк з хвойними і вічнозеленими рослинами, які поліпшують мікроклімат.
Вибір тієї чи іншої території з використанням постулатів Фен-шуй має на увазі наявність водойми, розташованої в безпосередній близькості від ділянки. В ідеалі, водойма повинна перебувати безпосередньо перед будинком, тому багато власників заміських ділянок вирішуються на створення декоративних ставків, басейнів і струмків, що мають природні обриси. Перевага віддається овальним, звивистим, але невеликим водойм. Прикрасити берегову лінію можна декоративним каменем, садовими скульптурами і, звичайно ж, квітами і рослинами.
Згідно з правилами Фен-шуй, форма садової ділянки повинна мати правильну геометричну форму - квадратну або прямокутну. Однак якщо вподобана Вам територія не відповідає постулатам стародавнього китайського мистецтва, не переживайте: садову ділянку неправильної форми можна поділити на своєрідні зони, використовуючи для цих цілей дерева і чагарники, висаджені по лінії, а також живоплоти і декоративні огорожі. Такі варіанти не тільки виправлять форму садової ділянки, а й істотно прикрасять її.
Професійні дизайнери, спираючись на філософію Фен-шуй, не рекомендують купувати садові ділянки, розташовані в безпосередній близькості від боліт, кладовищ, ліній електропередач і церков. У загальному і цілому, при виборі ділянки дуже важливо приділити належну увагу її розташуванню, навколишньому оточенню і екології, оскільки від цього безпосередньо залежатиме зростання і розвиток рослин, а також комфортність Вашого перебування на території заміської ділянки.