Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Три джерела життєвої енергії «Ци». Все живе народжується завдяки життєвій енергії, яку в Китаї називають 氣 Ци.

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Три джерела життєвої енергії «Ци»

Три джерела життєвої енергії «Ци»

Все живе народжується завдяки життєвій енергії, яку в Китаї називають 氣 Ци. Ієрогліф позначає щось одночасно матеріальне і нематеріальне: «пар» або туман над рисовим полем - тонка субстанція, що виникає з грубої матерії.

Ци висловлює чергування матерії і енергії, як це розуміють в сучасній фізиці частинок. Це «живильний подих природи», «космічний подих Всесвіту», який проникає в матерію, одушевляє її. Згідно даоської філософії, сама природа є живим організмом, який дихає. Отже, людина вібрує разом з усім, що її оточує. Кожен навколишній нас об'єкт піддається цьому легкому рухові, і ми самі занурені в цю енергію, яка пронизує і порожній простір.

Невидима енергія розподіляється на поверхні землі, як аура навколо тіла людини. Енергія Ци постійно рухається: піднімається і опускається, збирається або розсіюється, огинає перешкоди або руйнує їх - подібно повітряним або водним потокам.

Ци визначає всі аспекти життя людини.

Стародавні китайські практики виділили три джерела енергії Ци: небесна, земна і людська (персональна і соціальна), хоча, по суті, це різні прояви однієї і тієї ж енергії.

Небесна Ци – це нематеріальна складова

Подих неба, зірок, планет, космічна енергія часу. Час не лінійний, він сприймається як такий, що обертається по колу з певною циклічністю. Стародавні китайські практики виявили циклічні шаблони руху тонких енергій, які лягли в основу найбільш складного комбінованого китайського календаря, хоча зазвичай в описах цього календаря зв'язок з планетарними циклами майже не розглядається. Найбільш звичним і природним є річний цикл Сонця, що формує чотири сезони: весна, літо, осінь, зима. Всі середини сезонів ідеально з точністю до хвилин збігаються з входженням Сонця в зодіакальні сузір'я, тобто для складання календаря використовуються основоположні точки екліптики: зимового і літнього сонцестояння а також весняного і осіннього рівнодення, які є абсолютними величинами. Але крім цього китайський календар включає великі цикли часу: 5-, 10-, 12-, 60-, 180-річні - також пов'язані з рухом планет.

З епохи Трицарства (220-280 рр. н.е.) китайські практики володіють «Мистецтвом вибору дат»: для важливих дій та подій доцільно вибирати правильний час. Сотні років інформація щодо вибору дат була привілеєм обраних. Правила обчислення трималися в строгому секреті і передавалися від майстра учневі. У сучасному світі ці знання стали більш доступними завдяки навчальним курсам китайських майстрів, готових ділитися своїми знаннями. Сьогодні послугою «Вибір сприятливої ​​дати» може скористатися будь-яка людина.

Земна Ци – це матеріальна складова

Ци, втілена в формі. Ци тече постійно, і через дисперсію, конденсацію і агрегацію безупинно проявляється в будь-якій формі, що змінюється. Природна Ци - це енергія біокліматичних явищ в природі, включаючи мінерали, рослини і тварин. Кожній людині корисно володіти інформацією про місце, в якому вона живе і місці, де вона працює. Для цього треба проаналізувати, які потоки Ци виникають на поверхні землі в тих місцях, де людина діє і вступає в контакт з природою. Цим займається класичний Фен-шуй, який має справу з матеріальними проявами Ци на Землі. При цьому Земля розглядається як планетарний об'єкт, який постійно обертається навколо своєї осі. Вода на поверхні Землі комплексно взаємодіє з землею і атмосферою, будучи головним переносником потоків Ци. Поведінка вітру і води орієнтують перебіг і поширення Ци по поверхні всієї Землі, створюючи вплив на людину. Таким чином, Фен-шуй (вітер і вода) працює з навколишнім середовищем, якістю місця, простором, розуміючи будинок, як шлях енергії природи до людини.

Мета Фен-шуй – оптимізувати місце життя і роботи людини, в якому вона існує, діє і розвивається.

Людська Ци – це результат взаємодії небесної і земної енергії, а саме ментальний (розумово-духовний) і фізичний стан людини, її персональна внутрішня енергія, яка проявляється в момент народження і формує долю.

Людська Ци формується часом і місцем народження людини

Завдяки цьому за датою народження можна прочитати персональну долю за допомогою технік Бацзи (8 Ієрогліфів), Цзи Вей Доу Шу і «Читання життя по Ци Мень Дунь Цзя». Ці техніки аналізують потенціал персональної Ци і його розвиток у вигляді унікального біоритму, а також його взаємодія з циклами часу і простору, з якими людина зустрічається на шляху свого життя. Це дозволяє прогнозувати взаємодію персональної енергії людини з навколишнім середовищем - часом і простором, передбачити, в яких подіях це буде втілюватися, і навіть скласти особисту стратегію для просування в обставинах життя у відповідність з потенційними можливостями, щоб досягти гармонії настільки, наскільки можливо.

Перебіг Ци в тілі людини вивчено східною медициною і в даний час активно вивчається західною медициною. У зарубіжній біоенергетиці людську Ци називають біополем або аурою.

Стан людського тіла відбивається кореляцією між внутрішнім і зовнішнім. Благополуччя цілого залежить від благополуччя його взаємопов'язаних компонент. Організм - це ланцюг різноманітних комплексних взаємодій між частково-незалежними центрами активності, які взаємопов'язані і інтегровані за допомогою взаємного обміну через кров і Ци.

Судини і канали всередині тіла людини є проекцією місця, в якому вона народжена. Тому протікання Ци всередині тіла відображає якості Ци, яка наповнює простір в місці його життя, країні і навіть глобальному масштабі Землі. Причому цей процес взаємний: зміна ландшафту Землі відбивається всередині тіла людини. Разом з тим кожна людина, працюючи над собою, вносить вклад в прояв змін не тільки простору навколо себе, але і здатна впливати на простір в глобальному масштабі, подібно до того, як клітина всередині організму впливає на його роботу в цілому.

Соціальна Ци – це енергія соціальних процесів, великих спільнот людей, народів, націй - її рух описує мистецтво Ци Мень Дунь Цзя. Ця комплексна техніка призначена для аналізу явищ, пов'язаних з матеріалізацією процесів в контексті простору-часу на основі розрахунку напрямків, кількості, якості і форми Ци в будь-який момент часу.

Система стародавніх китайських практик – це мистецтво жити, роблячи потрібні речі в потрібний час, опинившись в правильному місці. У процесі життя людини доцільно витрачати якомога менше запасу дорогоцінної енергії для втілення свого успіху, правильно направляючи свої дії.

Мета стародавніх китайських практик – збереження життєвих функцій організму людини і продовження життя. Для досягнення довголіття Ци повинна зберігатися без блокування. Збирання, накопичення, концентрування і збереження енергії можливо тільки тоді, коли вона тече спокійно і м'яко наче гладка течія річки. Лише так Ци здатна живити, вигодовувати, плекати «подих життя», даючи процвітання протягом всього існування на всіх рівнях.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2023