фен шуй дому, Карта долі Ба Цзи консультація (гороскоп)
Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Три джерела життєвої енергії «Ци»

Три джерела життєвої енергії «Ци»

Все живе народжується завдяки життєвій енергії, яку в Китаї називають 氣 Ци. Ієрогліф позначає щось одночасно матеріальне і нематеріальне: «пар» або туман над рисовим полем - тонка субстанція, що виникає з грубої матерії.

Ци висловлює чергування матерії і енергії, як це розуміють в сучасній фізиці частинок. Це «живильний подих природи», «космічний подих Всесвіту», який проникає в матерію, одушевляє її. Згідно даоської філософії, сама природа є живим організмом, який дихає. Отже, людина вібрує разом з усім, що її оточує. Кожен навколишній нас об'єкт піддається цьому легкому рухові, і ми самі занурені в цю енергію, яка пронизує і порожній простір.

Невидима енергія розподіляється на поверхні землі, як аура навколо тіла людини. Енергія Ци постійно рухається: піднімається і опускається, збирається або розсіюється, огинає перешкоди або руйнує їх - подібно повітряним або водним потокам.

Ци визначає всі аспекти життя людини.

Стародавні китайські практики виділили три джерела енергії Ци: небесна, земна і людська (персональна і соціальна), хоча, по суті, це різні прояви однієї і тієї ж енергії.

Небесна Ци – це нематеріальна складова

Подих неба, зірок, планет, космічна енергія часу. Час не лінійний, він сприймається як такий, що обертається по колу з певною циклічністю. Стародавні китайські практики виявили циклічні шаблони руху тонких енергій, які лягли в основу найбільш складного комбінованого китайського календаря, хоча зазвичай в описах цього календаря зв'язок з планетарними циклами майже не розглядається. Найбільш звичним і природним є річний цикл Сонця, що формує чотири сезони: весна, літо, осінь, зима. Всі середини сезонів ідеально з точністю до хвилин збігаються з входженням Сонця в зодіакальні сузір'я, тобто для складання календаря використовуються основоположні точки екліптики: зимового і літнього сонцестояння а також весняного і осіннього рівнодення, які є абсолютними величинами. Але крім цього китайський календар включає великі цикли часу: 5-, 10-, 12-, 60-, 180-річні - також пов'язані з рухом планет.

З епохи Трицарства (220-280 рр. н.е.) китайські практики володіють «Мистецтвом вибору дат»: для важливих дій та подій доцільно вибирати правильний час. Сотні років інформація щодо вибору дат була привілеєм обраних. Правила обчислення трималися в строгому секреті і передавалися від майстра учневі. У сучасному світі ці знання стали більш доступними завдяки навчальним курсам китайських майстрів, готових ділитися своїми знаннями. Сьогодні послугою «Вибір сприятливої ​​дати» може скористатися будь-яка людина.

Земна Ци – це матеріальна складова

Ци, втілена в формі. Ци тече постійно, і через дисперсію, конденсацію і агрегацію безупинно проявляється в будь-якій формі, що змінюється. Природна Ци - це енергія біокліматичних явищ в природі, включаючи мінерали, рослини і тварин. Кожній людині корисно володіти інформацією про місце, в якому вона живе і місці, де вона працює. Для цього треба проаналізувати, які потоки Ци виникають на поверхні землі в тих місцях, де людина діє і вступає в контакт з природою. Цим займається класичний Фен-шуй, який має справу з матеріальними проявами Ци на Землі. При цьому Земля розглядається як планетарний об'єкт, який постійно обертається навколо своєї осі. Вода на поверхні Землі комплексно взаємодіє з землею і атмосферою, будучи головним переносником потоків Ци. Поведінка вітру і води орієнтують перебіг і поширення Ци по поверхні всієї Землі, створюючи вплив на людину. Таким чином, Фен-шуй (вітер і вода) працює з навколишнім середовищем, якістю місця, простором, розуміючи будинок, як шлях енергії природи до людини.

Мета Фен-шуй – оптимізувати місце життя і роботи людини, в якому вона існує, діє і розвивається.

Людська Ци – це результат взаємодії небесної і земної енергії, а саме ментальний (розумово-духовний) і фізичний стан людини, її персональна внутрішня енергія, яка проявляється в момент народження і формує долю.

Людська Ци формується часом і місцем народження людини

Завдяки цьому за датою народження можна прочитати персональну долю за допомогою технік Бацзи (8 Ієрогліфів), Цзи Вей Доу Шу і «Читання життя по Ци Мень Дунь Цзя». Ці техніки аналізують потенціал персональної Ци і його розвиток у вигляді унікального біоритму, а також його взаємодія з циклами часу і простору, з якими людина зустрічається на шляху свого життя. Це дозволяє прогнозувати взаємодію персональної енергії людини з навколишнім середовищем - часом і простором, передбачити, в яких подіях це буде втілюватися, і навіть скласти особисту стратегію для просування в обставинах життя у відповідність з потенційними можливостями, щоб досягти гармонії настільки, наскільки можливо.

Перебіг Ци в тілі людини вивчено східною медициною і в даний час активно вивчається західною медициною. У зарубіжній біоенергетиці людську Ци називають біополем або аурою.

Стан людського тіла відбивається кореляцією між внутрішнім і зовнішнім. Благополуччя цілого залежить від благополуччя його взаємопов'язаних компонент. Організм - це ланцюг різноманітних комплексних взаємодій між частково-незалежними центрами активності, які взаємопов'язані і інтегровані за допомогою взаємного обміну через кров і Ци.

Судини і канали всередині тіла людини є проекцією місця, в якому вона народжена. Тому протікання Ци всередині тіла відображає якості Ци, яка наповнює простір в місці його життя, країні і навіть глобальному масштабі Землі. Причому цей процес взаємний: зміна ландшафту Землі відбивається всередині тіла людини. Разом з тим кожна людина, працюючи над собою, вносить вклад в прояв змін не тільки простору навколо себе, але і здатна впливати на простір в глобальному масштабі, подібно до того, як клітина всередині організму впливає на його роботу в цілому.

Соціальна Ци – це енергія соціальних процесів, великих спільнот людей, народів, націй - її рух описує мистецтво Ци Мень Дунь Цзя. Ця комплексна техніка призначена для аналізу явищ, пов'язаних з матеріалізацією процесів в контексті простору-часу на основі розрахунку напрямків, кількості, якості і форми Ци в будь-який момент часу.

Система стародавніх китайських практик – це мистецтво жити, роблячи потрібні речі в потрібний час, опинившись в правильному місці. У процесі життя людини доцільно витрачати якомога менше запасу дорогоцінної енергії для втілення свого успіху, правильно направляючи свої дії.

Мета стародавніх китайських практик – збереження життєвих функцій організму людини і продовження життя. Для досягнення довголіття Ци повинна зберігатися без блокування. Збирання, накопичення, концентрування і збереження енергії можливо тільки тоді, коли вона тече спокійно і м'яко наче гладка течія річки. Лише так Ци здатна живити, вигодовувати, плекати «подих життя», даючи процвітання протягом всього існування на всіх рівнях.

Піділіться сторінкою "Три джерела життєвої енергії «Ци»"

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті

Поділіться стрінкою з друзями "Три джерела життєвої енергії «Ци»"


Задати питання по карті долі Ба цзи, гороскопу на рік, Фен шуй дому і квартири.

Увага! Свої питання краще писати в месенжер Facebook

Категорія питання *
Рік
Місяць
День
Час
Консультація по Фен-шуй дома, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2020