Так що ж таке феншуй насправді? І чи може він принести користь? Як можемо застосувати фен шуй для нашої дійсності?
Так що ж таке феншуй насправді? І чи може він принести користь?

Китайське слово, а, точніше, словосполучення «фен-шуй» ( «Вітер-Вода») останнім часом все частіше стало з'являтися в засобах масової інформації, в книгах, в розмовах. Його застосовують до всього: до здоров'я, до гармонійного розвитку особистості, до любовних взаємин, дизайну квартири і так далі. Але найбільш часто вираз «феншуй» вживається в додатку до різної китайської символіки: трьохлапа жаба з монеткою в роті, бог багатства Хотей і, звичайно ж, до різних «дзвіночків вітру».
На жаль, для багатьох феншуй якраз і зводиться до того, щоб правильно розвісити і розставити ці численні атрибути. Інших же саме це і відлякує, як щось неприйнятне для нашої людини і прийшло з далекого незрозумілого Китаю.
Так що ж таке феншуй насправді, і чи підходить він до нашої дійсності?
Феншуй з'явився дуже давно – близько 5000 років тому в Китаї. Спочатку це була наука про те, як найкращим чином поставити будинок, виходячи з навколишнього його ландшафту. А в Китаї ландшафт набагато різноманітніше, ніж в нашій країні, наприклад ...
Вважалося, що якщо позаду будинку буде велика гора, яка буде захищати від вітрів, зліва і справа - невеликі пагорби, що «охороняють» будинок, а перед входом буде відкритий простір, то люди в такому будинку будуть жити довго і щасливо, і невдачі обійдуть їх стороною, а якщо і торкнуться, то все обійдеться мінімальними втратами.
І навпаки: якщо гора буде навпроти вхідних дверей, а позаду буде відкритий простір, або ще гірше - вода, то біди будуть підстерігати жителів цього будинку, а гроші буде заробити дуже важко.
Ще в феншуй дуже важливим є те, як рухається вода щодо вхідних дверей, і з якого боку підходить дорога до дому. Якщо вода або дорога йде «правильно», то вона може принести дуже велике багатство. Тому будинки намагалися будувати в тому місці, де річка робить м'які вигини. Те ж стосується і доріжок: у всіх традиційних китайських садах доріжки звивисті. Прямих алей там зустріти практично неможливо, оскільки немає нічого небезпечніше такої дороги, особливо, якщо вона веде до головного входу.
З появою компаса, винайденого, до речі, теж в Китаї, феншуй значно ускладнився.
Згодом люди зрозуміли, що різні напрямки по-різному впливають на ту чи іншу людину в залежності від того, в якому році вона народилася, так як з кожної з восьми сторін світу йде якісно різна енергія (примітка: більш точно ділити простір на 24 напрями, і вже залежно від сприятливості напряму і сектора в певний проміжок часу і вибирають гарні місця, наприклад для ліжка). Тому, комусь добре спати головою на північ, а для когось це буде згубно позначатися на здоров'я і удачі. Одним словом, людину можна порівняти з радіоприймачем, який буде прекрасно працювати, якщо налаштувати його на потрібну хвилю, і який не зможе вичавити з себе нічого, крім шипіння, якщо буде повернений не в тому напрямку.
Надалі, в результаті тривалих спостережень, з'явилася «Система Летючих Зірок». Вона стала враховувати зміну енергії в часі і просторі. Ця система дозволила визначити, в якій кімнаті краще займатися активною діяльністю, а в який пасивною; де краще зробити кабінет, а де спальню і для якого члена сім'ї, а також, яку колірну гамму найкраще вибрати для того або іншого приміщення. (Я більше схиляюсь до системи 24 гір, коли простір ділиться не на 8, а на 24 частини, що є більш точним.)
За допомогою цієї системи цілком реально передбачити події, які можуть статися в різні проміжки часу з людиною, що живе в конкретній кімнаті: наприклад, коли є небезпека чимось захворіти, а коли є можливість заробити багато грошей.
Не потрібно вважати словосполучення «Летючі Зірки» чимось містичним, з іншого виміру. Якщо говорити простою сучасною мовою, то це всього лише якісна оцінка магнітних полів будинку.
Комбінації різних магнітних полів складаються при будівництві будівлі, виходячи з його фасаду. І в даному випадку феншуй – це метод, який дозволяє визначити «здорові» і «нездорові» приміщення, а також це оцінка потенціалу будинку, який ми можемо використовувати собі на благо.
Довгий час китайці ретельно охороняли свої знання, які передавалися від вчителя до учня з покоління в покоління. Майстри феншуй дуже цінувалися в Китаї, так як з їх допомогою людина могла досягти дуже високого соціального становища і великого багатства. Знання були таємними і не пропагувалися. Хоча в Європі, і в нас зокрема, теж було щось схоже, що називається «Геомантія». Саме з урахуванням її законів будувалися раніше будинку і церкви. А такі всім відомі прикмети, як «не сідай на кут» і «не дивитися в розбите дзеркало» – теж відгомін «нашого феншуй».
Але в ХХ столітті китайський феншуй все ж проник на Захід. Це сталося через переслідування майстрів феншуй Мао Цзедуном, який, до речі, прийшов до влади саме за допомогою цієї науки.
Дивно, але першими всю користь, яку може принести феншуй, зрозуміли такі прагматики, як німці та англійці. Досить швидко феншуй охопив Америку, а потім дійшов, нарешті, до нас.
Щоб спростити цю складну науку і зробити її зрозумілою для широкого кола, вона була зведена до різної символіки. Наприклад, вважається, що якщо повісити в південно-східному кутку будинку бамбукову «музику вітру», або поставити туди «грошове дерево» - на тебе «звалиться мішок з грошима». А якщо в південно-західній кімнаті встановити статуетки двох качечок-мандаринок, то обов'язково знайдеш собі пару ...
Безперечно, застосування різних символів теж працює, але в більшій мірі на психологічному рівні, однак це не відноситься до класичного фен шуй: якщо ми розміщуємо перед собою зображення того, до чого прагнемо, то будемо про це весь час думати, здійснювати якісь рухи і, врешті-решт, досягнемо мети.
Однак не слід забувати і про більш дієві методи феншуй – енергію напрямків, енергію Землі і Неба.
Ви запитаєте, а навіщо, власне, це все потрібно? Яка від цього користь?
Справа в тому, що хороший фен шуй дому допомагає людині максимально розкрити свої можливості при мінімальних витратах, так як сам простір працює на тебе, даючи енергію для розвитку своїх здібностей ( «ефект приймача»), а правильно підібрана колірна гамма «підтримає» у важкий період часу , направить думки в потрібне русло. Наприклад, зелений колір підсилює енергію росту і творчості, а білий сприяє дисципліні. Якщо ж зробити стіни червоними - у людей підвищується активність, яка може перейти в агресію. Без сумніву, всі ці фактори дуже корисно враховувати при розробках дизайн проектів.
Крім усього іншого, розміщення спального або робочого місця з урахуванням принципів феншуй дає комфорт і психологічну захищеність, а це так важливо для кожного. Не секрет, що сидячи на проході або спиною до дверей, людина не може сконцентруватися, відчуває неясне занепокоєння, яке не завжди може пояснити. Здоров'я і робочі показники від цього погіршуються, і заробітна плата, відповідно, теж ...
Одним словом, давайте не будемо зараховувати феншуй до «китайської грамоти», яка непридатна до наших умов. Головне зрозуміти, що тут немає ніякої містики і магії, а все засновано на здоровому глузді і законах природи. Наприклад, тварини відчувають і прекрасно використовують магнітні поля землі: перелітні птахи з їх допомогою щорічно здійснюють міграцію ...
Не потрібно вважати, що якщо ми не можемо зрозуміти до кінця, як щось працює - це не має право на існування. Ми ж не боїмося користуватися електрикою, хоча і не всі розуміємо, як це працює? Хороший феншуй робить людей щасливішими. Що поганого в тому, що не тільки англійці і німці, а й наші співвітчизники стануть здоровішими, щасливішими і багатшими за допомогою методів феншуй? А вже якщо говорити про південно-східну Азію, то «економічне диво» такої держави, як Сінгапур, на 30% є наслідком використання феншуй на державному рівні.
Але ні в якому разі не слід вважати феншуй панацеєю від усіх бід! Це всього лише частина нашої земного удачі, яка може бути прекрасною підмогою в досягненні цілей. А ось цілі вже ставить собі безпосередньо сама людина!