Акваріум і рибки по фен шуй служить не тільки прикрасою інтер'єру, але це також потужне джерело енергії для нас і нашого будинку.
Рибки і акваріум в фен шуй

Золоті рибки (Carassius auratus auratus) першими серед своїх родичів поміняли місце проживання з водойми в акваріум. Їх по праву можна назвати піонерами всіх акваріумів.
Предок золотих рибок – карась. Так, уявіть собі, звичайний срібний карась (Carassius auratus gibelio). Він і зараз мешкає в дикому вигляді в водах Китаю, Японії і Кореї. Зрозуміло, золоті рибки з'явилися не самі по собі, а завдяки старанням майстрів-рибоводів, але і без допомоги природи тут не обійшлося. Історія золотих рибок сягає в далеке минуле. Відомості про це дуже суперечливі. Є думка, що китайці вивели рибок в V-IV ст до нашої ери, інші вважають, що це сталося ще раніше, за тисячу років до нашої ери. Але найбільш достовірні відомості, підтверджені дослідженнями питання, свідчать, що золотих рибок вивели набагато пізніше, приблизно в 968 році нашої ери. У цей час на території провінції одного знатного чиновника була водойма, де мешкали червоно-помаранчеві і золотисті карасі. Подібний ефект можна назвати жартом природи, довільним відхиленням від норми. Звичайно, їх забарвлення було не настільки яскравим, як у сучасних акваріумних риб. Але місцеві рибоводи, помітивши це, стали відокремлювати їх від інших, в надії одержати більш яскраве потомство. На превеликий жаль майстрів, серед нащадків відібраних червоних Цзіюй, так нарекли цих рибок, були в основному звичайні сріблясто-сірі карасі, але траплялися і червоні. Їх відбирали і знову чекали малюків ... До XII століття селекція Цзіюй набула такої популярності, що риб вирощували в імператорському саду, в ставках імператорської челяді і в міських водоймах Ханчжоу. Результати такої масової роботи по виведенню золотих рибок не змусили себе довго чекати, червоно-золотисте забарвлення закріпилося і стало передаватися з покоління в покоління. У той час рибки цінувалися мало не на вагу золота, а екземпляри ідеально червоного кольору вважалися священними. Про золотих рибок складали легенди, одну краше іншої. Говорили, що рибки - це небесні жителі, і тому вони такі прекрасні: «Плаваючи в водоймі небесного палацу, рибки так захопилися грою, що не помітили, як впали з хмари на землю. І з тих пір живуть в земних озерах ». Напевно, тому зображення золотих рибок часто використовувалося в гербах знатних родів. Свого піку рибництво досягло в період правління династії Мін (1368-1644). В цей час вивели основні породи золотих рибок, нащадками яких ми милуємося і до цього дня.
Китайці ставилися дуже ревно до свого живого скарбу. І довгі роки золоті рибки залишалися привілеєм виключно китайських імператорів. Але слава про них і бажання володіти подібною дивиною взяли своє. У 1500 році надбання Китаю потрапляє в Корею, через два роки в Японію і трохи пізніше в Індонезію. Європейці отримали можливість милуватися живим золотом тільки на початку XVII століття. Цілком можливо, цьому послужила недовіра до чудес Китаю. Адже спочатку про рибок дізналися за їхніми зображеннями на вазах, віялах, скриньках, які привозилися з Китаю та інших країн. Побачивши ці малюнки, що зображували, на перший погляд, фантастичних істот, європейці зарахували їх до таких же казкових тварин, як дракони. Тому, коли золоті рибки з'явилися в Європі живцем, це викликало справжній фурор. Спочатку їх вартість була такою ж казковою, як і вони самі. Був випадок, коли за пару рибок дали село і шістсот селян на додачу.
Ціна визначалася великим попитом і проблематичністю доставки такого цінного вантажу. А розводити золотих рибок в Європі стали лише на початку XVIII століття. І не де-небудь, а в оранжерейних басейнах герцога Ричмондського. У той час подібну розкіш могли дозволити собі тільки багаті особи. Однак розведення риб в штучних водоймах залишалося одиничним до середини XIX століття. Перешкодою було те, що не вдавалося створити баланс водної флори і фауни, а також постачати воду киснем. Вирішив це питання англійський вчений-натураліст Ф.Г. Госсе. І в 1853 році в лондонському Ріджент-Парку був відкритий перший акваріум. До речі, до цього часу слова акваріум не було в побуті, а запропонував його використовувати також Госсе. Завдяки цьому відкриттю в наш час кожен бажаючий може придбати акваріум і милуватися частинкою підводного світу у себе вдома.
Акваріум по фен шуй для дому служить не тільки прикрасою інтер'єру, але це також потужне джерело енергії для нас і нашого будинку.
І справа тут, звичайно, не в акваріумі, а в воді і рибках, які там знаходяться. Вода містить енергію відповідної стихії, але без руху в ній мало пуття, енергія залишається лише в потенціалі. А рибки якраз і створюють необхідний рух, пробуджуючи енергію від сну. І найголовніше, рибки - це один із символів багатства, а золоті рибки - ще і розвитку, прагнення до більшого. Чому саме золоті? Згадайте, ким вони були. Простими карасиками. А ким стали? Тому придбання акваріумних рибок - це серйозний крок, а не просто розвага. У багатьох після такої покупки змінюється життя, приходить те, чого людина так довго чекала. Адже в казці про золоту рибку не тільки вигадка. Але щоб акваріум з рибками приносив користь, його необхідно поставити в тому секторі, який приймає енергію води. Таких секторів три: східний, південно-східний та північно-східний. Кожен з них відповідає за різні сфери нашого життя, тому потрібно вибрати, що ми хочемо розвивати в даний період, і поставити акваріум в відповідний сектор.
- У східному секторі акваріумні рибки дають енергію нашим починанням, ідеям, народженню всього нового. Молодятам і не тільки, буде корисно знати, що східний сектор також відповідає за народження дітей, їх щастя і удачу.
- Південно-східний сектор, сектор плодів і результатів, відповідає за наш розвиток і досягнення у всіх сферах, а зокрема за прибуток і зростання доходів. Акваріум в південно-східному секторі особливо актуальний для тих, у кого власний бізнес; його можна поставити в тому ж секторі офісу.
- Акваріум в північному секторі підтримує кар'єру, реалізацію в соціумі і позитивно впливає на здатність влитися в нове оточення. Якщо необхідний поштовх для руху по кар'єрних сходах або потрібно закріпитися на новій посаді, в новому соціальному колі, рибки неодмінно поділяться з нами своєю енергією.
Нам залишилося вибрати сектор, поставити там акваріум і загадати бажання. Казки нас не обманюють, відмінність життя лише в тому, що ми самі виконуємо свої бажання.
Але все ж більш правильно вибирати правильне місце для акваріума по фен шуй на основі метода 24 гір, коли простір дому ділиться на 24 сектори – цей метод більш точний, ніж поділ на 8 секторів (примітка ред.)