Планування будинку по фен-шуй допомагає побудувати житло, яке принесе своєму власникові багатство і здоров'я. Розташування і планування будинку по фен-шуй
Розташування і планування будинку по фен-шуй

У європейській традиції прийнято планувати і будувати житло тільки за власним смаком, потребами і побажанням. На Сході ж приділяють увагу і більш тонким деталям, таким як рух енергії в будинку і наповненість його позитивними вібраціями. Вважається, що планування будинку по фен-шуй допомагає побудувати житло, яке принесе своєму власникові багатство і здоров'я.
Вибір відповідної ділянки для будинку по фен шуй
Згідно із старовинним вченням фен-шуй, все навколо має енергію. Іноді енергія може надавати руйнівний вплив, а іноді – творчий. Занадто бурхлива енергія може перешкодити стабільному перебігу життя, а застійні зони, що перешкоджають її течії, блокують прогрес і розвиток. Енергією володіють не тільки будови, створені людиною. В першу чергу енергія зосереджена в природі.
Вплив на життя і добробут мешканців будинку можуть надавати навіть незначні нерівності місцевості, де він побудований. При будівництві будинку по фен-шуй треба дотримуватися основних принципів вибору ділянки:
- Ухил ділянки має вирішальне значення. Бажано, щоб він був в діапазоні від 5 до 30 °. Це сприяє сприятливому перебігу енергії Ци. Не варто купувати ділянку, яка має ухил на північний схід.
- Бажано, щоб на ділянці була присутня природна водойма. Це підвищує енергію мешканців будинку і привертає фінансову удачу. Водойма не повинен розташовуватися з західної сторони майбутнього будинку.
- Ділянка не повинна обдуватися сильними вітрами. Вони здатні розігнати Ци, через що мешканцям будинку буде не вистачати енергії.
- Несприятливою вважається ділянка, розташована над ґрунтовими водами, які залягають близько до поверхні землі. Підводна річка, яка перебуває під будинком, може принести хвороби і неприємності.
- Скелі, гори і інші високі об'єкти не вважаються сприятливими. Їх не повинно бути ні на самій ділянці, ні поблизу неї.
- Поблизу боліт і застояних розливів річки енергія псується. Такі ділянки надають несприятливий вплив.
Найкращою для розміреного плину Ци вважається місцевість з невеликими плавними височинами і пологими пагорбами. При плануванні території присадибної дачної ділянки по фен-шуй, треба знати, що цінною енергією володіють лише природні ландшафти, що утворилися природним шляхом. Рукотворні пагорби і насипи не володіють таким сильним енергетичним потенціалом.
Правильне позиціонування будівлі по сторонах світу
Грамотне розташування будинку по сторонах світу у вченні фен-шуй вважається визначальним фактором. Правильно співвіднести будинок, згідно з положенням півночі і півдня, значить, забезпечити основу благополуччя його мешканців. Не варто розташовувати будову строго по центру ділянки, а також близько до одного з країв. Якщо ділянка є кутовою, то будинок не повинен стояти близько до зовнішнього кута території. Це сприяє накопиченню навколо нього несприятливою енергії Ша.
Правильне розташування будинку по фен-шуй несе мешканцям процвітання і щастя. Але, крім цього, існує і наука компонування будинку по васту. Це слово перекладається з санскриту як «життя», а саме вчення васту стало предтечею популярної сьогодні науки фен-шуй (дослівно перекладається як «вода» і «вітер»).
Облагороджування прибудинкової території
Облаштування ділянки по фен-шуй вважається не менш важливим, ніж планування розташування будинку відповідно до сторін світу. Ділянка забезпечує правильну циркуляцію життєвої енергії Ци і підтримує сприятливі параметри, закладені в основній будівлі, призначеній для життя.
Ділянка, спланована згідно з усіма правилами, здатна в деякій мірі згладити помилки, які були допущені при проектуванні будівлі.
Фен-шуй садової ділянки розраховується відповідно до секторів сітки Багуа, кожен з яких співвідноситься зі стороною світу. При цьому західний сектор відповідає за дітей. Водоймище в цій зоні здатне зробити дітей більш спокійними і поступливими. Південно-західний напрямок відповідає за сімейний стан. Його доречно прикрасити великими квітами, також можна розташувати в цьому секторі вогнище, камін або відкритий мангал. Південь відповідає соціальній сфері. Забезпечити успіх в суспільстві допоможуть високі зелені насадження, рекомендовані форми, спрямовані нагору.
Північний напрямок відповідає за кар'єру. Рослини в цьому секторі повинні бути доглянутими, але не надто помітними і яскравими. Північний Захід відповідає зростанню, руху і подорожам. Це чоловіча обитель, тому її доречно оформити в янському стилі, строго і стримано. На північному сході найкраще розташовувати грядки з коренеплодами. Це область досягнень і навчання, тому рослини з їстівними коренями символізують віддачу від професійної діяльності.
Схід – зона сім'ї. Виноград, посаджений тут, допоможе підняти життєву енергію і знайти згоду. За фінансовий успіх відповідає південний схід. Тут доречний невеликий фонтан, дерево або галявина з жовтими квітами. Центральна частина території також не повинна залишитися без уваги. Рекомендується розташувати тут велику круглу клумбу з великою кількістю різних кольорів, які цвітуть протягом усього сезону. При проектуванні будь-яких декоративних елементів краще уникати рівних ліній і гострих кутів.
Якої форми має бути будинок по фен шуй
У Китаї вважають, що будинок – це місце зосередження Ци. Її сприятливе перебіг і накопичення привертає добробут і удачу, тому перед тим, як побудувати будинок, треба визначитися з його формою. Найкращим варіантом вважається житло, план якого є прямокутником або квадрат. Всі зони, представлені в восьмикутник Багуа, будуть присутні в такому житлі, а значить, всі сфери життя мешканців матимуть гармонійний розвиток. Будинки, побудовані в формі букв П або Г, вважаються несприятливими – деякі зони Багуа будуть просто відсутні в них.
Форма у вигляді піраміди (з надбудовами у вигляді мансард, башточок, оглядових майданчиків) підсилює енергію вогню в помешканні. Вогонь допомагає досягти успіху в духовних практиках, може позитивно впливати на бізнес. Але цю силу необхідно балансувати стихією Води, інакше вона може надавати руйнівний вплив. Гострі дахи, шпилі, високі вежі приваблюють несприятливу енергію Ша.
Планування будинку по сітці Багуа
Планування території та розташування будинку на ділянці повинні виконуватися згідно сітки Багуа. Накладення сітки Багуа на будинок або ділянку дозволяє визначити, де знаходяться зони і чи рівномірно вони представлені в житлі.
Що таке Багуа
Сітка Багуа являє собою восьмикутник, розбитий на сектори. Кожен сектор знаходиться під заступництвом стихії, а стихія, в свою чергу, відповідає за благополуччя в тій чи іншій сфері життя. Схема графічно відображає основоположну концепцію вчення, яку необхідно враховувати при будівництві будинку. Гармонізація всіх зон і рівна увагу до кожної з них може принести добробут того, хто практикує вчення.
Накладення Багуа
Щоб правильно накласти восьмикутник Багуа на план будівлі, треба визначити, де в даній місцевості знаходяться північ і південь. Після того як сторони світу позначені і сітка правильно зіставлена з планом, можна побачити, які кімнати в будівництві будуть відповідати за здоров'я, кар'єрний ріст, багатство, визнання, любов, сімейні відносини і заступництво. Тільки після такої звірки можна починати зведення житла.
Що робити з отриманою інформацією
Кожну з кімнат необхідно оформити відповідно до стихії і кольору, які посилюють відповідний їм сектор. Якщо ж на місці сектора Багуа знаходиться службове приміщення або коридор, то це вважається недоліком, що вимагає коректування. Збалансувати відсутній елемент стихії можна шляхом розміщення в відповідній ділянці дзеркал, картин та інших елементів декору.
Деталі інтер'єру і колірна гамма
Такі елементи інтер'єру, як сходи, двері, меблі і навіть фурнітура, повинні бути організовані відповідно до рекомендацій вчення. Динамічні, часто використовувані предмети інтер'єру (сходи, двері) не варто фарбувати в яскраві вогненні кольори. Наприклад, той, хто піднімається по пофарбованих в червоний колір сходах, буде в постійній напрузі. Атмосфера в такому будинку буде напружена, а мешканці – напруженими.
Оздоблювальні матеріали
Використовувані в будинку елементи декору повинні строго відповідати тим зонам, в яких вони розміщені. Дерево для обробки доречно використовувати в східній і південно-східній частині будинку, метал – в північній і північно-західній. Яскраві вогненні елементи (піч, камін) розміщують на півдні і південному заході. В обробці кращі натуральні матеріали.
Кольорова гамма
Кольори, які використовуються в інтер'єрі будинку, повинні відповідати вченню про 5 основних елементів фен-шуй (Вогні, Воді, Металі, Дереві, Землі).
- Червоний колір (вогонь) – здатний активізувати життєві сили, янську енергію, прогрес і рух.
- Зелений (дерево) – заспокоює і гармонізує.
- Жовтий (земля) – допомагає знайти мудрість і досвід.
- Синій і фіолетовий (вода) – допомагають медитації і зосередженню.
- Білий (метал) – відповідає за духовну сторону життя.
Фарбуючи кімнати в той колір, який підсилює відповідну їм зону Багуа, можна домогтися успіху в житті.
Дзеркала
Дзеркала – один з основних і найбільш сильних елементів декору, які використовуються для посилення зон з якій бракує енергії. За допомогою дзеркал можна домогтися правильного проходження енергії в просторі. Сприятливою формою для дзеркал вважаються коло і квадрат. Є й застереження. Дзеркало не повинно знаходитися навпроти ліжка або того місця, де людина проводить велику кількість часу.