Скільки вікон має бути в домі? Як вчинити у випадку з неправильними вікнами? Розташування і кількість вікон в будинку по фен-шуй
Розташування і кількість вікон в будинку по фен-шуй

Вікна – важливий елемент житла, як з практичної точки зору, так і з естетичної. А вікна по фен-шуй мають особливе значення, так як є входом і виходом для енергетичних потоків, що проникають в приміщення. Щоб будинок був наповнений теплом і затишком, гармонією і щастям, а удача стала постійним супутником його мешканців, необхідно ретельно продумати кількість і розташування вікон.
Скільки вікон має бути в домі
Кількість вікон в будинку не повинно бути великим або, навпаки, маленьким. Якщо їх багато, то позитивна енергія Ци буде безперешкодно залишати житло. Якщо ж їх буде мало, то її надходження в будинок буде обмеженим. Найбільш оптимальним є варіант, коли на 1 двері доводиться не більше 3 вікон. Найкраще співвідношення – 2 вікна на 1 двері.
Якщо вікон багато, при цьому вони мають великі розміри, це може привести до порушення гармонії у відносинах батьків і дітей: діти стають примхливими і неслухняними. Незалежно від розміру житла, кількість вікон в ньому не повинно бути кратним 10.
Поради щодо стану вікон
Згідно з практикою фен-шуй, вікна – це очі будинку. Їх необхідно утримувати в чистоті і порядку. Брудні або запилені отвори здатні негативно впливати на стан здоров'я і успіх у справах. Вони перешкоджають проникненню в будинок життєдайної енергії, притягуючи негативну енергію Ша.
Великі вікна встановлюють багато власників будинків, вважаючи, що таким чином в їх будинок буде проникати більше повітря і сонячного світла. Але вчення фен-шуй застерігає, що великі габарити прорізів сприяють витіканню енергії Ци. Особливо це стосується тих вікон, які розташовані близько до підлоги. Позитивна енергія спрямовується до них, залишаючи будинок.
Абсолютна чистота
Забруднене і каламутне скло перешкоджає проникненню в квартиру світла і цілющої енергії Ци. Недолік її може стати причиною занепаду життєвих сил, погіршення самопочуття, апатії і зниження опірності організму різним вірусам та інфекціям.
Темне приміщення накопичує в собі негативну енергетику, здатну впливати на здоров'я мешканців. Щоб уникнути такої ситуації, слід регулярно очищати скло від пилу і забруднень.
"Без сучків"
Наявність на стеклах тріщин також може стати причиною виникнення проблем зі здоров'ям у власників будинку, так як крізь ці тріщини в будинок проникає руйнівна енергія Ша, яка провокує конфлікти, хвороби і негаразди у всіх життєвих сферах. Тріснуте скло може спричинити за собою розвиток таких очних захворювань, як катаракта і глаукома.
Скло в рамі має бути міцно зафіксовано. Воно ні в якому разі не повинно відходити або деренчати під час вітру: ці звуки залучать потік негативної енергії.
Облуплена фарба на вікнах і стінах навколо них, а також наявність щілин і інших дефектів можуть стати причиною хвороб і невдач.
Форма і розмір вікон по фен-шуй
Розмір і кількість вікон в будинку мають першочергове значення. Рекомендується встановлювати вікна середнього розміру, так як високі і довгі прорізи здатні випускати велику кількість позитивної енергії назовні. Маленькі ж, в свою чергу, перешкоджають проникненню сонячного світла, тепла і повітря в приміщення.
Що стосується вікон, які виходять на лоджії і веранди, то на них ці правила не поширюються, адже вони виконують функцію дверей. Вважається, що, виходячи на балкон, ми залишаємо межі свого житла.
Куди повинні виходити вікна
Згідно фен-шуй, вікна на схід і південь сприяють накопиченню в квартирі енергії сонця, що сходить, яка надає сил і енергії на весь майбутній день. Співвідношення розташування вікон по сторонах світу впливає на багато аспектів життя. Неправильне їх розташування може привести до втрати життєвого тонусу, депресії і невдач.
Вдалі варіації
Найбільш сприятливим варіантом є вікна, які виходять на південний схід і схід. Таким чином, енергія Ци наповнює будинок, очищає його від негативу і зцілює господарів від різних хвороб, проганяє злих духів, які бояться висхідних променів сонця.
Невдалий вихід
У китайській культурі прийнято вважати, що вікна на захід вбирають в себе промені західного сонця, яке символізує згасання і спад активності. Вихід на північну сторону також є несприятливим.
Яким повинен бути вид
- Енергія, яка надходить в приміщення ззовні, повинна бути світлою і позитивною. Сприяти цьому може красивий вид з вулиці: доглянутий двір, красива рослинність, природні пейзажі і т.п.
- Небажано, щоб вікна виходили на магістралі з пожвавленим рухом, заводи, фабрики, міські звалища, кладовища та інше. Несприятливим є вихід на торець сусіднього будинку, стовпи і перехрестя.
- Важливим фактором виступає вид з вікна на кухні, так як він впливає на засвоєння їжі і настрій господарів будинку. Погана енергетика має властивість накопичуватися в рідинах і продуктах харчування. Потрапляючи в організм, така їжа може завдати шкоди здоров'ю.
- Тоновані склопакети з різними ефектами негативно впливають не тільки на зір, але і на сприйняття навколишньої дійсності. Крізь них гірше надходить денне світло і, відповідно, енергія сонця. Слід віддавати перевагу простим стеклам без напилення та інших ефектів.
Чи можна використовувати шторки
Фіранки виконують функцію захисту будинку. Вони перешкоджають проникненню небажаного світла і сторонніх поглядів. Штори прикрашають оселю і створюють в ній затишну атмосферу.
Рекомендується використовувати гардини з легкого матеріалу світлих відтінків, так як темні тони роблять приміщення похмурим і сприяють накопиченню в ньому негативної енергії.
Колір штор підбирається в залежності від розташування скління будинку. Південній стороні відповідають червоні відтінки, північній – сині. Східній та південно-східній підходять зелені кольори, а північно-західній і західній – білі. Відтінки жовтого кольору переважно використовувати на південно-західній та північно-східній стороні.
Як вчинити у випадку з неправильними вікнами
Якщо все ж віконні отвори виходять на «неправильну», з точки зору фен-шуй, сторону, такий негативний вплив можна нейтралізувати, використавши різні прийоми.
Якщо віконний проріз і двері по фен шуй розташовані один навпроти одного, це несприятливо позначається на енергетиці житла. Позитивна енергія, заходячи через двері, буде тут же йти у віконний отвір. Можна поставити на шляху між ними ширму або велику вазу, дерево в горщику і т.п. На підвіконні можна розмістити кристали або повісити дзвіночок. Це допоможе утримати енергію Ци в будинку і не впустити енергію Ша.
По тій же причині несприятливим вважається розміщення вікон одне навпроти одного.
Китайські вчення роблять акцент на тому, що в туалеті і ванній кімнаті повинні бути присутніми невеликі віконні отвори. Часто в багатоквартирних забудовах вони не передбачені будівельними нормами. Їх відсутність можна компенсувати, повісивши в цих приміщеннях дзвіночки, що виділяють приємне звучання. З їх допомогою вдасться гармонізувати енергію, що знаходиться в цих кімнатах.
Велике скупчення вогненної енергії південного боку може спровокувати сімейні сварки. Подружній парі не рекомендується спати в кімнаті, вікна якої дивляться на південь. У таких кімнатах радять вішати широкий козирок над прорізом, щоб затримати надмірне проникнення сонячної енергії.
Негарний вигляд за стінами будинку можна приховати за допомогою вітражного скла, кольорового склопакета, мініатюрних іграшок та інших різновидів декору. Слід подбати про те, щоб такі прийоми не вплинули на освітленість приміщень.
Маленькі хитрощі
Не слід сидіти спиною до вікна. Це блокує енергетичний потік, в результаті чого енергія не має можливості вільно циркулювати в просторі. Якщо робоче місце розташувати таким чином, це може негативно відбитися на кар'єрі і відносинах з колегами і начальством.
Дзеркало, що знаходиться навпроти віконного отвору, здатне відображати як позитивну, так і негативну енергію. Крім усього іншого, світло, відбиватися в дзеркалі, буде засвічувати відображення, спотворюючи його.
У старих будинках часто можна зустріти отвори арочної форми, округлі у верхній частині. Такі віконні конструкції будуть максимально сприяти проникненню в приміщення позитивної енергії. Маючи велику площу отвору, можна поекспериментувати з його формою. Округлі лінії будуть робити благотворний вплив на енергетичні потоки.
Затворні пристрої
Несправні механізми затворів і інша фурнітура, яка хитається або відпадає, є провідником енергії Ша. Необхідно звернути увагу на цей фактор і відремонтувати всі несправності. Слід своєчасно змащувати механізми, не допускати появи іржі та інших дефектів на них.
Грати
Жителям нижніх поверхів часто доводиться встановлювати решітки, так як це є засобом захисту від несанкціонованого проникнення в приміщення.
Але такий захід безпеки здатний вберегти не лише від вторгнення правопорушників, а й перепинити шлях потоку енергії. Грати можуть мати неестетичний зовнішній вигляд, виглядати масивно і грубо.
Щоб вирішити одночасно всі ці проблеми, можна встановити ажурні ковані решітки, пофарбувавши їх у білий колір. Такий прийом допоможе надати конструкції легкість і естетичність, не порушивши при цьому її функціонального призначення, а енергія ци буде безперешкодно надходити в квартиру.
Підвіконня і квіти на них
Заставляти підвіконня слід по мінімуму і лише невеликими предметами.
Підвіконня і пластикові вікна, захаращені великою кількістю великих квітів і різних предметів декору, перешкоджають вільній течії Ци, в той час як мініатюрні квіткові горщики або невеликий акваріум з плаваючими в ньому рибками здатні підсилити потік енергії і наповнити будинок красою і затишком.
Скільки вікон має бути в домі
Число вікон має важливе значення. При цьому слід враховувати як їх загальну кількість у всьому будинку, так і в окремо взятій кімнаті.
Для однокімнатної квартири з великою площею кількість віконних прорізів не повинно перевищувати 7. Якщо в 1 кімнаті знаходиться понад 3 прорізи, цей фактор є негативним, з точки зору фен-шуй.
Для створення сприятливої атмосфери в житлі слід враховувати всі нюанси щодо вікон і пов'язаних з ними предметів. Їх кількість, місце розташування, зовнішній вигляд і форма повинні відповідати правилам, описаним в цьому вченні.