Робочий кабінет по фен-шуй. Ідеальний робочий кабінет по фен-шуй повинен бути схожий на ідеальний будинок
Робочий кабінет по фен-шуй

Фен-шуй – стародавня китайська наука про вибір місця для розташування будинку щодо ландшафту, навколишніх гір, річок, долин і пагорбів. Ідеальні зовнішні форми підтримують будинок пагорбом ззаду, а також височинами зліва і справа. Перед будинком є відкритий простір, і невисокий бугор далеко, що закриває відтік енергії спереду. Такі форми схожі на "затишне крісло", в якому "сидить" будинок. Спинка крісла ззаду, а також "гори-підлокітники" забезпечують найкомфортніше розташування будинку.
Коли з'являвся фен-шуй, люди навіть не замислювалися про те, що їхні далекі нащадки стануть використовувати його принципи не тільки в ландшафті, а й усередині будинку. Проте, в наші дні ми використовуємо ті ж давні принципи, адаптуючи їх до внутрішніх приміщень. Виходить, ідеальний робочий кабінет по фен-шуй повинен бути схожий на ідеальний будинок, з урахуванням масштабів, звичайно. Людина тут символізує собою будинок, а зовнішні форми, гори представлені його столом, стінами кімнати і меблями. Зазвичай стандартний робочий кабінет слід вищевикладеним принципам: господар кабінету сидить в дальній частині кімнати, в міцному кріслі, обличчям до відкритого простору, зустрічаючи відвідувачів. Стіна ззаду забезпечує підтримку, відкритий простір перед столом дає відчуття можливостей. Такий стан надає людині впевненість у собі, оскільки "тили прикриті", і у нього є контроль над усім приміщенням, включаючи тих, хто входить. Це продиктовано генетичною пам'яттю. Бачачи вхід в приміщення, ми відчуваємо, що не тільки краще контролюємо простір перед собою, а й маємо можливість вчасно відреагувати на раптове вторгнення. На рівні психології це пояснюється тим, що за часів, коли людина носила шкури, постійно перебуваючи під різним небезпекам, у неї сформувалися звички, які допомагають врятувати життя. Необхідно було захищати спину і контролювати ситуацію спереду.
У згаданому вище стандартному розташуванні робочого місця по фен-шуй в кабінеті часто припускаються помилок. Наприклад, не варто сідати прямо навпроти вхідних дверей, особливо між дверима і вікном, це вразливе становище, ми опиняємося ніби на проході, в такому місці складно сконцентруватися. Краще зайняти місце біля стіни в дальній частині кімнати, по діагоналі від дверей.
Також, не варто сидіти спиною до вікна, скла, дверей або іншої людини, оскільки захисту ззаду в цьому випадку немає, і становище дуже незатишне. Сидячий таким чином підсвідомо витрачає частину своїх сил на те, щоб бути насторожі. А це – постійний стрес, людина менш ефективно працює, дратівлива і недовірлива. Якщо ситуація саме така, і немає можливості пересунути стіл, можна повісити за спиною картину із зображенням гір, щоб відчувати додаткову підтримку або хоча б поставити на підвіконня символ підтримки, це може бути невеликий камінь, який представляє гору, або черепаха, китайський символ надійності . Крім того, якщо ми хочемо вести не битви, а успішні переговори, добре, якщо відвідувачі приймальні не сидять прямо навпроти господаря, позиція "очі в очі" відповідає конфлікту.
Чоловікам часто хочеться розташуватися так, щоб права рука була вільна. Причина, як правило, неусвідомлена, хоча досить банальна. Вільна права рука – це можливість "дати здачі", відбити атаку в будь-який момент. І, як наслідок, наявність незайнятого місця поруч зі столом сприймається як можливість для маневрів. Якщо навколо занадто близько громадяться папери, стопки книг, непотрібні меблі, це може привести до відчуття, що у людини пов'язані руки. А ось на деякій відстані від столу, зліва і справа, корисно поставити пару тумбочок або невеликих стелажів, вони будуть представляти пагорби, які повинні розташовуватися по сторонам ідеального будинку. Так господар офісу будете відчувати себе більш комфортно і захищено.
Точно також важлива наявність вільного простору перед самим робочим столом в кабінеті по фен-шуй. Воно символізує поле можливостей і допоможе знаходити несподівані рішення, бачити перспективи і реально оцінювати їх. Можливо, в просторі, що відкрився можна знайти точку, на якій сконцентрується погляд, і ця концентрація підстьобне творчий процес. Навіть якщо просто звільнити від паперів частина столу перед собою, розум стане набагато ясніше.
Не варто сидіти під стельовою балкою або полицями, так як це створює відчуття тиску, яке може виразитися в депресії і поганій працездатності. Також варто пересунути шафу, якщо прямо на вас спрямований її кут. Гострі кути меблів сприймаються як агресивні зовнішні прояви, варто звернути на них увагу.
В ідеалі, стіл начальника розташовується в глибині кабінету, а сам кабінет начальника краще помістити в дальній частині офісу, а ось поруч з входом краще посадити секретаря.
Ті начальники, які вважають за краще сидіти близько від входу в офіс, часто виконують роль секретаря, зустрічаючи і проводжаючи відвідувачів. Тут можна згадати про фен-шуй принцип інь-ян. Інь – це завжди спокійна зона, дальня частина приміщення, а ян – активна частина будинку і нашого життя. В офісі інь – це господар, роль доброго начальника, який зумів налагодити роботу офісу, – розробляти перспективні плани і "тримати ситуацію під контролем", втручаючись в процес тільки тоді, коли щось йде не так. Поганий же начальник постійно бігає по офісу, даючи вказівки і критикуючи "недбайливих працівників", нервуючи всіх і вся. Роль ян грають виконавці, секретарі і менеджери. Їх завдання - вести поточні справи, вирішуючи їх, наскільки можливо, без залучення начальства.
Сам стіл повинен відповідати посаді господаря помешкання. Найкраще, якщо він буде виглядати міцним, надійним і стійким і за розмірами гармоніювати з кабінетом. Якщо людина сидить за занадто великим столом в маленькій кімнаті, вона може фізично відчувати непочатий край роботи. Занадто маленький стіл обмежує людину, можливо, вона взагалі не захоче багато працювати, в той час як більший за розмірами може принести просування по службі.
Крім усього іншого, варто використовувати "сприятливі розміри фен-шуй" для столу, і можливо, для інших меблів.