Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Як організувати простір в спальні по фен-шуй? Хороший фен-шуй в спальні визначається якістю енергії.

Статті по Фен-шуй: Спальня по фен-шуй

Як організувати простір в спальні по фен-шуй?

Як організувати простір в спальні по фен-шуй?

Спальня – таємний простір не тільки для сну, але і для підзарядки ци. Хороший фен-шуй в спальні визначається якістю енергії. Якщо вона неправильно оформлена, то весь будинок не має сили, необхідної для підтримки власної енергії. Згідно фен-шуй те, як влаштовані меблі в спальні, обрані кольори та аксесуари для її декору, може багато розповісти про відносини подружньої пари. Це поширюється і на одиноких людей, що шукають любов.

ЗМІСТ

 • Розташування по сторонах світу
 • Колір спальні по фен-шуй
 • Форма, розмір і розташування ліжка
 • Розташування меблів по фен-шуй
 • Дзеркала
 • Туалетний столик
 • Картини і фотографії
 • Акваріум в спальні
 • Віяло в спальні
 • Камін в спальні
 • Кімнатні рослини
 • Популярні квіти-символи
 • Які квіти заборонені?
 • Догляд за спальнею по фен-шуй

Розташування по сторонах світу

Хороший фен-шуй в спальні можна створити, слідуючи основним принципам практики символічного освоєння простору. Задовільний результат досягається лише тоді, коли застосовується багуа або енергетична карта будинку. Інформація, що нагадує дорожню карту, чітко розповідає про потреби кожної зони в будинку, відповідних аспектів благополуччя.

Спальня, розташована по фен-шуй на сході, зажадає декількох рекомендацій. Східна зона регулюється стихією Дерева, і цей елемент тут необхідний. Елементи Землі і Води дають йому силу. Завжди краще висловити фен-шуй спальні, візуалізувати стихії за допомогою декоративних предметів, форм, кольорів.

 1. Уникати занадто великої присутності елемента Дерева (обмежити зелений, коричневий колір спальні по фен-шуй, зображення з пишними зеленими ландшафтами).
 2. Синій і чорний колір використовувати в мінімальному обсязі. Незважаючи на те що східна частина любить елемент Води, в надлишку він приносить тривогу і печаль.
 3. Зосередитися на елементі Землі, який підтримує Дерево. Кольори, що представляють стихію, – найкращі для будь-якої спальні по фен-шуй.
 4. Відмовитися від присутності елемента Вогню, який несе руйнування в східному просторі. Той же принцип застосуємо і до елементу Металу, який розрізає Дерево.

Спальня, розташована по фен-шуй на заході, об'єднує дві суперечливі енергії – тепло Землі з холодом Металу. Перш за все, в цій зоні необхідні предмети декору, що символізують обидва елементи.

 1. В якості фону можна використовувати нейтральні кольори: бежевий, пісочний, світло-жовтий. А білий або сірий – лише як акценти.
 2. Відмовитися від сильної присутності стихії Вогню і Води (перший плавить Метал, друга його точить).

Спальня по фен-шуй, розташування якої в південній зоні, процвітає в стихії Вогню. Кімнату прикрашають в один з вогненних кольорів. Крім того, вона може мати елемент декору, який представляє Дерево, яке живить вогонь у виробничому циклі п'яти елементів фен-шуй.

 1. Для оформлення інтер'єру спальні вибирають кольори Землі, привносячи невеликі акценти вогненної стихії. Можна створити фокус, що символізує якість енергії Вогню.
 2. Від будь-яких прикрас, що позначають Дерево, варто відмовитися. І також необхідно дотримуватися обережності зі стихією Води.
 3. Ідеально підходять для декору спальні в південній зоні свічки, а також гімалайські соляні лампи, які не тільки приносять м'яке світіння вогненної стихії, а й очищають повітря.

Для спальні в північній частині будуть потрібні більш складні ідеї. Справа в тому, що стихія цієї зони Вода – не найкращий вибір для гарної спальні по фен-шуй. В оформленні переходять переважно на кольори Металу, і тільки мінімально представляють Землю, Вогонь і Дерево.

Колір спальні по фен-шуй

Кольори для спальні по фен-шуй відіграють важливу роль: мова не про візуальну красу, а про пошук сприятливих потоків ци. Засновані на п'яти елементах фен-шуй, вони мають певні вібраційні тони, які підхоплюють енергію ци і розподіляють її назад, в навколишнє середовище. За допомогою цього інструменту можна збалансувати простір так, щоб кожен раз, приходячи в спальню, занурюватися в атмосферу спокою і насолоди.
 1. Спальня фен-шуй, розташована в східній частині (зоні Розвитку та Здоров'я), передбачає колірні варіанти, які представляють Дерево, Земля і Вода: відтінки зеленого та коричневого; земляну палітру і пастельні тони; синій і чорний.
 2. Фен-шуй спальня в південно-східній частині розділяє ті ж потреби в колірних варіантах. У зоні Багатства додатково можна оточити себе образами і предметами, які символізують енергію грошей і почуття фінансового достатку.
 3. Південна зона пов'язана з енергією слави і репутації. Елемент Вогню живить цю область і кращими кольорами для спальні будуть червоний, рожевий, фіолетовий, пурпурний, жовтий, а також зелений і коричневий (елемента Дерева).
 4. Фен-шуй спальня в південно-західній зоні, скріплена з енергією любові і романтики, передбачає кольори Вогню і Землі.
 5. Західна зона багуа – простір творчості і дітей. Правлячим елементом тут є Метал, білий і сріблястий – є його кольори. Але відтінки Землі також відмінно підходять, оскільки два елементи сумісні.
 6. Принципи західної області багуа розділяє і спальня, звернена на північний захід.
 7. Спальню в північній частині (зоні Кар'єри) складніше прикрасити. Кольори Води використовують так, щоб не створювати відчуття пригніченості.
 8. Кращі кольори для спальні в північно-східній частині (зоні Духовного зростання, навчань і знань) – кольори Землі і Вогню.

В цілому забарвлення в спальні по фен-шуй кращі пастельних тонів. Вони пропонують заспокійливий вплив, але також служать хорошим фоном для прикрас. Насичені кольори потрібно залишити для інших кімнат у будинку, спальня повинна бути місцем для відпочинку і релаксації. Застосувавши світло-рожевий, персиковий або світло-жовтий колір на стінах, можна відразу відчути приємне розслаблення.

Навіть сексуальний простір можна створити, використовуючи відвертий червоний колір для спальні по фен-шуй лише в невеликих кількостях. Фахівці рекомендують відтінки рожевого, фіолетового, оранжевого або жовтого в якості вторинного кольору для сексуальної спальні, а для фону – натуральні тони. Хороший вибір – комбінація фіолетового, зеленого і білого. Спокійно, красиво і романтично.

Форма, розмір і розташування ліжка

Майстри фен-шуй традиційної школи кажуть, що розташування спального місця на одній лінії з дверима нагадує труну. Не найпривабливіший образ, іменований становищем смерті. Якщо немає можливості переставити ліжко, то одним з рішень буде блокування потоку енергії від підніжжя. Для цього використовують високі суцільні підніжки або розміщують предмет меблів (наприклад, отоманку, невеликий стелаж з твердою спинкою) між ліжком і дверима.

Не рекомендується ставити ліжко під вікном, яке позбавляє почуття безпеки: особиста ци буде розсіюватися через вікно, і людина буде відчувати себе втомленою при пробудженні. Потрібно зробити все можливе, щоб влаштувати його там, де знаходиться суцільна стіна, але вона не повинна бути спільною з кухнею або ванною кімнатою. Ще один спосіб досягти затишку і гармонії – поставити ліжко в «командній позиції» і бачити вхідні двері, коли знаходишся в ліжку.

Ліжко вибирають просторе, переважно прямокутної форми, з твердим узголів'ям, зробленим із цільного шматка деревини або матеріалу, з закругленими кутами, оптимальною висотою каркаса (між підставою і підлогою ци буде вільно циркулювати). Простір, що оточує ліжко, має потребу в гарній організації.

Розташування меблів по фен-шуй

Спальний гарнітур включає дві тумбочки (по обидва боки ліжка), і тут ключовим моментом є симетрія: всі предмети декору повинні бути в парі (наприклад, однакові світильники). Тумбочки вибирають міцні, які не пригнічують, що означає – з округлими формами і нижче ліжка. Від високих вертикальних шаф краще відмовитися. Вони породжують пригнічене почуття, коли знаходишся в ліжку.

Занадто простора спальня по фен-шуй створює відчуття невпевненості в завтрашньому дні, і щоб зменшити її розмір візуально, додають дрібні предмети меблів (туалетний столик), при необхідності і гостинний куточок.

Дзеркала

Щодо дзеркала в спальні багато помилок. Вважається, що розміщене навпроти ліжка (що відбиває людину), воно не тільки заважає спати, але може стати причиною невдач в сімейному житті (Примітка редактора: краще все ж притримуватися цього принципу). Насправді така позиція не створює негативного ефекту сама по собі. Проблема пов'язана з несумісністю з зоною багуа. Об'єкт представляє елемент Води і служить середовищем для розширення простору.

Дзеркало на сході і південному сході – це Вода в зоні Вогню і стан внутрішнього конфлікту. Розширення зони (через відображення) призведе до небажаних наслідків. Воно стане причиною підвищеної підозрілості, недовіри і розбіжностей між партнерами, як наслідок – частих сварок.

За проблеми в стосунках в спальні відповідає південно-західна зона, і вони можуть виникати через ефект розширення простору. Симптоми – надмірні очікування від партнера. Ще одна проблема полягає в тому, що, незважаючи на правильне використання косметики, жінка не буде виглядати так, як хоче.

Туалетний столик

Туалетний столик – одні з небесних ліків фен-шуй, доступні для посилення слави і визнання. Він, як правило, з дзеркалом, і кращими напрямками для його розміщення будуть північна, північно-східна, північно-західна або південна стіна.

Картини і фотографії

Хороші картини і фотографії приваблюють світло в спальню, наповнюють силою, глибиною і оптимізмом кімнату. Питання в тому, що можна визнавати хорошими, а що ні. Твір мистецтва в фен-шуй корисний не через те, що створений знаменитим художником. Картина може бути технічно оригінальною чи то унікальною в деякому сенсі, але головне по фен-шуй – тема і натхнення, яке вона передає.

Похмурі, сумні, безнадійні, агресивні образи або шокуючі модерністські мотиви символізують негативну енергію, можуть послабити або повністю скасувати хорошу ци, необхідну для зцілення душі і тіла. Важливо, лягаючи спати або прокидаючись вранці, бачити, що все в спальні пов'язано з потоками хорошої енергії, і стіни в поле зору демонструють це.

Фотографії та картини повинні бути спокійними. Це може бути надихаюча фотографія улюбленого місця відпочинку, зображення, пов'язані з емоціями любові, щасливих стосунків, можливо, інтимної близькості. Насправді будь-який арт-об'єкт або елемент декору в спальні безпосередньо залежить від стану здоров'я, відносин між партнерами і загального благополуччя.

Для залучення романтичних відносин вибирають картини або фотографії із зображенням пари, щоб передати повідомлення про міцні відносини. Не варто вибирати предмет мистецтва, навіть якщо це шедевр Пікассо «Блакитна оголена», де зображена самотня жінка з опущеною головою і спиною до глядача. Перевага – зображенням природи, але не зі сніговими пейзажами.

У будь-якій картині, крім символізму, важлива якість кольорів. Не рекомендується велика кількість темних відтінків, оскільки вони пов'язані з низькими і важкими енергіями, що ведуть до страждань і печалі. Безладні і хаотичні штрихи або абстрактні картини, у яких немає «ні голови, ні хвоста», породжують смутні психічні та емоційні стани.

Акваріум в спальні

Водна стихія може принести гармонію в спальню, але акваріуми мають абсолютно протилежний ефект для фен-шуй цієї кімнати. Вони живуть власним життям, відволікаючи від можливості романтики.

Віяло в спальні

Віяло в фен-шуй – одне з дев'яти небесних ліків. Він символізує сприятливий потік ци і допомагає розганяти негативну енергію. Переважний вибір для спальні – класичне настінне віяло, зроблене з бамбука, з ручним розписом і покрите лаком. Оскільки являє стихію Вогню, то повинно використовуватися тільки у відповідних місцях, терпимих до нього. Кращі зображення для віяла по фен-шуй, які принесуть удачу і позитивну енергію, – дракони, журавлі, квіти і пейзажі.

Камін в спальні

Розміщення каміна має велике значення для здоров'я і життєздатності мешканців. Він являє елемент Вогню, який має мінливий характер і може стати сигналом руйнівних відносин. Сприятливі місця для каміна – південна, південно-західна і північно-східна стіна. Ці зони люблять Вогонь і підсилюють його якості.

Кутові каміни не вітаються, оскільки вони знаходяться поза балансом. Якщо камін розташований на півночі, північному заході, заході, південному сході, потрібно оточити його вісьмома цеглинами, щоб зменшити вплив негативної енергії. Вони представляють енергію великої Землі і допоможуть пом'якшити стихію Вогню.

Кімнатні рослини

Якщо дивитися на питання з практичної точки зору, то що роблять рослини вночі? Виділяють вуглекислий газ в повітря. Тоді як ніч – той момент, коли тіло зосереджується на зцілення і самовідновлення, і йому необхідна хороша енергія, яка безумовно включає в себе якість повітря. Рослини для спальні – не найкраща ідея по фен-шуй. Можливо це, якщо тільки спальня велика і рослини розташовані якомога далі від ліжка і від енергетичного поля людини.

Крім того, рослини, несучи в собі елемент Дерева, символізують зростання і енергійний активний рух життя. Тоді як для спальні необхідна поживна, м'яка, спадна, чуттєва енергія.

Звичайно, можна дотримуватися власної думки, якщо конкретна рослина створює гарний настрій в спальні. На деякі деталі також слід звернути увагу. Наприклад, якщо людина належить стихії Вогню або Дерева, то велика рослина в спальні переноситься краще, ніж у людей, народжених під знаками Землі або Води.

Топ-10 повітроочисних рослин для спальні по фен-шуй:

 • Арека.
 • Рапіс.
 • Бамбукова пальма (хамедорея).
 • Фікус каучуконосний.
 • Драцена Джанет Крейг.
 • Англійський плющ.
 • Карликова пальма.
 • Фікус Алії.
 • Бостонська папороть.
 • Спатифілум.

Популярні квіти-символи

Квіти несуть енергію розквіту, символізують радість і вразливість, – універсальні якості, в яких так потребує людина для справжнього благополуччя. Вони демонструють витончену красу всім, святим і грішникам, і, як все в природі, залишаються вірними своїй суті. Квіти вчать жити нас в кожен конкретний момент, показуючи, наскільки крихка краса, недовговічна.

Популярні квіти-символи фен-шуй розповідають про багато секретів і живлять хорошою енергією:

 1. Орхідея по фен-шуй – квітка родючості, яка також представляє енергію чистоти, досконалості, ніжну і екзотичну красу. Залежно від кольору орхідея подарує радість, творчість або пристрасть. Так, яскраво-рожева або коралово-помаранчева принесе пристрасть, стане відмінним засобом для любові і міцного шлюбного союзу.
 2. Півонія – спокуслива квітка з чудовим ароматом, який класичний фен-шуй рекомендує в спальню подружжя, котра прожила багато років в шлюбі (щоб чоловік не задивлявся на молоденьких осіб). Прекрасний засіб для любові, квітуча півонія заохочує чуттєвість, захоплення, ніжну радість.
 3. Лотос символізує вищу досконалість, має лікувальні властивості, що робить його ще більш потужним засобом фен-шуй для здорового і гармонійного будинку.
 4. Квітуча вишня (яблуня, персик, кизил) – символ любові і шлюбу, ліки міцного здоров'я. Звичайно, мати живі квітучі гілки в спальні не завжди можливо, але можна використовувати зображення, щоб внести свіжу енергію, повну надій і життєвих сил.
 5. Троянда – королева квітів, яку асоціюють з любов'ю. Квіти червоного і рожевого кольору – кращі в якості символу фен-шуй для любові і шлюбу. Персикова троянда представляє комфорт і стабільність, жовта – приносить надію.

Які квіти заборонені?

Важливо переконатися, що квіти не є токсичними і не викликають алергічних реакцій. Фен-шуй на підставі символічних уявлень не рекомендує використовувати в спальні:

 • Нарцис. Вважається, що структурована енергія квітки дарує розквіт талантів і здібностей. Він часто використовується в кар'єрі фен-шуй, як вважають, допомагає отримувати нагороди за важку роботу.
 • Хризантему. Символ квітки – легкість і баланс. У той же час він вважається сильною енергією ян.
 • Бузок. Уособлює смиренність і терпіння.

Догляд за спальнею по фен-шуй

Наскільки краще буде відчувати себе людина щоранку, якщо зробить певні кроки, щоб поліпшити потік позитивної ци для всієї спальні. Перш за все, необхідно знизити витрату електроенергії. У спальні електромагнітні поля шкідливі для особистої енергії. Як і у випадку з усіма кімнатами в будинку, посилити потік позитивної енергії допоможе усунення безладу, позбавлення від всього непотрібного. Приверне позитивну енергію і свіже повітря в кімнату – відкриття вікон кожен день. У холодну погоду використовують очищувач повітря.

З точки зору інь-ян, спальня по фен-шуй більше іньська кімната, спокійне і затишне місце, де відчуваєш себе захищеним. Сприятливе навколишнє середовище створюють за допомогою м'якого освітлення, теплих кольорів, чуттєвих і безтурботних зображень, романічних образів, які заспокоюють і надихають. При цьому ніколи не слід забувати про вільну циркуляцію ци.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2024