Як оформити передпокій: 9 універсальних правил феншуй. Про те, як оформити вхідну зону по фен шуй і залучити в будинок сприятливу енергію
Як оформити передпокій: 9 універсальних правил феншуй

Часто до передпокою відносяться як до прохідного і неважливого приміщення, однак від якості облаштування входу і передпокою залежить те, як поведе себе енергія Ци після того, як вона увійде в ваш будинок. Про те, як оформити вхідну зону по феншуй і залучити в будинок сприятливу енергію, а в своє життя - нові можливості читайте в статті.
1. Ласкаво просимо
Головним чином енергія Ци проникає в будинок через вхідні двері. Подивіться, які відчуття у вас і ваших гостей від входу, ганку, сходинок, дверей. Заходити в під'їзд має бути приємно і комфортно, а не навпаки. Якщо ви намагаєтеся проскочити через нього якомога швидше, саме час оновити вхід в будинок або під'їзд.
Гарне освітлення дуже важливе для вхідної зони: світло приваблює енергію. Шлях до квартири не повинен бути захаращений (часто загальний коридор з сусідами використовується як склад мотлоху, несезонних речей і всього того, що не поміщається в квартирі). Така ситуація може означати перешкоди у вашому житті, тому краще розчистити простір і позбутися від зайвих речей.
Сміттєпровід на сходовій клітці також відноситься до об'єктів, що генерує негативну енергію: зробіть цю зону максимально непомітною, наприклад, пофарбуйте її в колір стін. Також зверніть увагу на запах і в разі необхідності використовуйте ароматизатори. Чим більш непомітною буде зона сміттєпроводу, тим краще будуть нейтралізовані негативні впливи.
2. Ідеальний стан
Вхід і двері - це візитна картка вашого будинку. Якими бачать вас гості? Приємний для ока і зручний вхід привертає позитивну енергію у ваш будинок. Перевірте ваші двері за такими параметрами: наявність номера квартири, справність замку і дзвінка, чи чисті самі двері і килимок перед ними, відкривається вона легко і без скрипу.
3. «Буферна» зона
Передпокій є буфером між зовнішнім (чужим) і внутрішнім (особистим) простором, тому передпокій повинен бути приємним, просторим і як би запрошувати в будинок. Це місце, де енергія, яка входить, повинна заспокоїтися, перш ніж змішатися з енергією будинка і потім плавно розподілитися по ньому. Для цього поставте поруч із вхідними дверима табуретку, стілець, пуф або крісло (в залежності від розміру передпокою), де можна зручно сісти, перевзутися, покласти речі.
4. Почуття простору
При вході в будинок у вас і ваших гостей не повинно виникати відчуття здавленості. Якщо відразу навпроти входу глуха стіна і передпокій дуже тісний або вузький, то постарайтеся візуально розширити простір за допомогою освітлення, кольору, форми меблів або красивого пейзажу на стіні. Намагайтеся не занижувати рівень стелі біля входу (наприклад, антресолями): чим просторіше буде відчуватися у вашому передпокої, тим легше нові можливості будуть приходити у ваше життя.
5. Теорія світла
Передпокій повинен бути дуже добре освітлений. В ідеалі краще передбачити як загальне яскраве освітлення, так і додаткове, приглушене. Навіть з етикету під час прийому гостей світло в передпокої повинна залишатися увімкненим, і для цього добре підходить бічне освітлення. Вибирайте для передпокою світлі тони, а яскраві кольорові акценти і предмети декору використовуйте для перенаправлення потоку уваги і руху: так енергія Ци буде рухатися плавно і зможе рівномірно розподілитися по дому.
6. Магія відображення
Якщо дзеркало у вашому передпокої висить прямо навпроти вхідних дверей, то обов'язково перевісьте його або на ту ж стіну, де двері або збоку від входу: інакше розташування дзеркала буде відштовхувати сприятливу енергію, що входить до дому.
Слід надавати перевагу дзеркалам розміром на повний зріст, причому по зростанню найвищого члена сім'ї. Важливо, щоб полотно дзеркала було цільним, а не з фрагментів. Всупереч модному дизайну блискуче, з дзеркальним ефектом підлогове покриття в житловому приміщенні не рекомендується, так як така модель може порушити енергію стабільності і комфорту.
7. Чистота до блиску
Простір перед входом в будинок і в коридорі необхідно утримувати в абсолютній чистоті і порядку. Намагайтеся регулярно робити вологе прибирання порога, протирати пил і особливо ретельно прибирати в кутах. Це символічно буде очищати і оновлювати енергію, що приходить у ваш будинок, а також сприятливо позначиться на здоров'я мешканців.
8. Все по поличках
Захаращеність передпокою блокує шлях сприятливої енергії, впливає на кількість енергії, що входить в будинок і перешкоджає благополуччю мешканців. Слідкуйте, щоб взуття і одяг були акуратно розставлені, намагайтеся прибирати сезонні речі відразу, як тільки ви перестаєте їх носити. Для цінних речей краще передбачити спеціальне місце і не залишати їх прямо біля входу. Це дозволить на психологічному рівні рухатися вперед і не застрявати в минулому.
9. У пошуках орієнтира
Довгі вузькі коридори - проблема багатьох типових планувань, особливо старих. Витягнуті прямі коридори створюють дуже активний і руйнівний потік енергії, тому його необхідно пом'якшити, візуально «розбивши» на більш короткі відрізки за допомогою будь-яких декораторських прийомів, які будуть зупиняти на собі погляд.
Оформіть передпокій так, щоб чітко визначалася траєкторія до входу у вітальню: наприклад, за допомогою кольору підлогового покриття, килима, декору дверей вітальні, освітлення, колірних акцентів і прикрас. До речі, пишна рослина також добре перенаправляє увагу і потік руху. Гості повинні безпомилково розуміти, де знаходиться вітальня, адже золоте правило фен-шуй говорить: куди йде увага, туди тече і енергія.