Оформлення вітальні - практика фен шуй. Облаштування цієї кімнати дозволить не тільки зберегти гармонію, але й буде притягувати позитивні енергетичні потоки
Оформлення вітальні - практика фен шуй

Будь-яка кімната в нашій квартирі має важливе значення, несе свій особливий сакральний сенс і, звичайно ж, відрізняється від інших своїми завданнями. Вітальня по фен шуй – це місце зосередження сімейної енергетики, циркуляції вібрацій добра, тепла і любові, турботи і світла, це місце, де збираються близькі люди.
Мудре облаштування цієї кімнати дозволить не тільки зберегти гармонію у вашій оселі, але й буде притягувати позитивні енергетичні потоки.
Вітальня по фен шуй: планування і дизайн
Феншуй шанує прості геометричні форми, радить уникати складних планувань, викривлених ліній і безлічі кутів в кімнатах. Ці ж правила стосуються і вітальні: якщо ви бажаєте точно дотримуватися техніки облаштування житла згідно з фен шуй, то уникайте ускладнювати інтер'єр. Ідеальна вітальня – це простора кімната з великою кількістю природного світла, що надходить з великих вікон, це та вітальня, яка за формою нагадує квадрат або прямокутник.
Довгі приміщення, темні кімнати, недолік денного світла, вигнуті стіни – все це ускладнює циркуляцію позитивної енергії ци, яку феншуй прагне «закликати» в кожну оселю. Негативно ця мудра практика відноситься і до елементів декору у вигляді ніш (особливо глибоких), адже в таких виїмках відбувається застій енергетики, вони негативно впливають на весь незримий фон приміщення. Простота – головне правило для облаштування вітальні по феншуй. Не вигадуйте нічого зайвого, не шукайте складних ідей в плануванні.
Якщо у вашій оселі вітальня все ж порушує основні правила фен-шуй, то усуньте або зменшіть ці негативні впливи за допомогою світла. Додайте в темних кутках і в нішах підлогові лампи, що дають м'яке природне освітлення. Не використовуйте темні відтінки для погано освітлених віталень, це приміщення має бути максимально світлим, створювати образ легкості і домашнього затишку, якоїсь чистоти.
Двері у вітальню по феншуй
Не рекомендується розміщувати двері у вітальню прямо навпроти вхідних дверей, а також зверніть увагу на вікна вітальні: вони повинні бути трохи зміщені в бік щодо дверей вітальні. В ідеалі по фен шуй двері вітальні знаходяться в центрі стіни.
Погано, якщо вітальня в квартирі є «прохідною» кімнатою. Практики феншуй наполягають, що краще не робити таких кімнат в будинку взагалі, так як позитивна енергетика в них в цьому випадку повільніше накопичується, швидко витікає в інші приміщення.
Колір вітальні по фен шуй
Дизайн вітальні в будинку по феншуй є вірним, якщо не тільки дотримується правил форми і освітлення, але і виконана у відповідних відтінках. У цій кімнаті завжди переважає енергія ян, яка символізує собою світлий початок, теплі вібрації, життя.
Щоб дати цій енергії можливість затримуватися і поширюватися по решті дому, важливо «підживлювати» її і приманювати за допомогою відповідного дизайну. Ян – жива енергія світла і чистоти, а тому найбільш активно вона розливається там, де є багато природного освітлення, де переважають світлі відтінки.
Колір вітальні по фен шуй краще підбирати, виходячи із загального вигляду та інших нюансів цього приміщення.
- Якщо ваша вітальня досить простора, має правильну форму, широкі і високі вікна, то немає потреби додатково освітлюються її за допомогою надмірно світлих відтінків, вона тепер буде притягувати живу енергію ци і білу енергію ян.
- Можна облаштувати її в теплих кольорах: додати елементи жовтого, пісочного, теракотового кольору.
- Добре підійдуть відтінки зеленого, а також коричневий колір – відтінок натурального дерева.
Розташування вітальні відносно сторін світу
Пам'ятайте про те, що в фен шуй сторони світу мають важливе значення, а значить і в облаштуванні вітальні це потрібно враховувати.
- У південній частині кімнати краще не використовувати відтінків, які символізують протилежний, північний напрямок: білий (як сніг), чорний колір (що символізує ніч), відтінок холодних сірих металів і синій (колір холоду) краще залишити для декору північній частині вітальні.
- З цього логічно випливає, що і «південні» теплі відтінки не повинні зустрічатися на протилежній, північній стороні.
- Також не слід розміщувати в північній частині вітальні символів, картин або знаків, що символізують вогонь.
З цього випливає, що колір стін вітальні по фен шуй може бути не однаковим. Південній стіні можна додати теплоти за допомогою відповідного декору: наприклад, розмістити елементи з натурального дерева, бамбука, пофарбувати стіну в помаранчевий або жовтий тон, повісити на неї картину, на якій зображений пляж, вогонь або захід. У північній частині доречні будуть елементи чорного або синього відтінку, сюди відмінно підійде натуральний камінь, металевий декор.
Вітальня по фен шуй і декор: що можна, а чого слід уникати
Вище вже було зазначено, що елементи декору повинні бути розміщені вірно, відповідно до своєї приналежністю до тієї чи іншої сторони світу. Але існують і інші важливі правила, які необхідно знати, щоб дотримати техніку феншуй в вітальні кімнаті:
- Краще уникати будь-яких негативних, похмурих, сумних зображень. Ніколи не вішайте на стіни картини, що відображають катастрофи, людські страждання або нещасливі події. Цьому не місце у вітальні!
- Абстракції – з обережністю. Якщо абстракція являє собою якийсь символ тепла або вогню, життя або оптимізму (наприклад, жовті бризки, блакитний фонтан та ін.), то її можна розмістити у вітальні. Але якщо це щось невизначене, а тим більше, якщо зображення наштовхує вас на будь-які негативні думки – приберіть його з приміщення.
- Картини в вітальні по фен шуй повинні відображати природу. Відмінно підійдуть мальовничі пейзажі і красиві місця, особливо якщо в них багато зелені, є дерева, рослини або ліс.
- Акваріум – головний елемент декору в вітальні. Китайці дуже люблять використовувати акваріуми в декорі, особливо великі і підлогові. Це символ води, а тому слід розмістити його на північній стороні приміщення. Практично будь-яка східна вітальня по фен шуй, фото якої є зразковим, може похвалитися наявністю акваріума з рибками.
- Не менш популярні в фен шуй статуетки, вітальня – дуже вдале для них місце. На південній стороні кімнати прекрасно виглядатимуть статуетки з натурального дерева, а на північній – з металу або каменю.
- Феншуй позитивно ставиться і до знімків членів сім'ї. Їх найкраще розміщувати на південно-західній стіні, адже цей напрямок символізує любов, романтику, тісні духовні узи. В ідеалі слід повісити фотографії всіх членів вашої родини, або ж великий спільний знімок, де всі вони присутні.
При облаштуванні приміщення пам'ятайте в першу чергу про те, що ця кімната повинна стати таким собі символом вашої спільності, скріплення з іншими людьми. Тут ви будете спілкуватися і зустрічатися з друзями, щоб випити чашку кави, а на свята члени вашої родини будуть збиратися за обіднім столом.
Вечорами ж ви напевно із задоволенням проведете в вітальні час за переглядом фільму зі своєю коханою людиною. Не дарма китайці впевнені, що саме вітальня – це найбільше вмістилище енергетичних потоків. А тому не випускайте з уваги важливих правил, щоб ваша вітальня по фен шуй направляла ці живі потоки в позитивне русло, на благо всього вашого будинку!