Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Китайський календар фен-шуй. Китайський календар відображає енергетичний погляд на час.

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Китайський календар фен-шуй

Китайський календар фен-шуй

Що таке календар?

Календарне обчислення - це спосіб обчислення часу. Під календарем ми розуміємо систему організації одиниць виміру часу. Основними такими одиницями є різні цикли, пов'язані з рухом Землі навколо Сонця і навколо своєї осі, а також Місяця навколо Землі, відповідно: рік, день і Місячний місяць. Але при складанні календаря виникає певні труднощі, які полягають в тому, що різні види природних циклів часу, не містять в собі ціле число інших циклів. Тобто, рік не можна розділити на кілька місячних місяців, а рік або місячний місяць на дні без залишку.

Місячний цикл. Для вимірювання місячного циклу спочатку була використана зміна повноти і ущербності Місяця. Тривалість Місячного місяця визначалася сходженням Сонця і Місяця в молодик, для цього необхідно приблизно 29,5 днів. Сьогодні відомо, що час обороту Місяця навколо Землі становить в середньому 29 днів, 12 годин, 44 хвилини, 3 секунди. Таким чином, округливши, ми отримуємо в році шість великих місяців по 30 днів і шість малих по 29 днів, всього виходить 354 дня. До 365,25 днів, що становлять повний рік, не вистачає 11 днів, для чого в китайському місячному календарі був введений вставний місяць, який з'являвся приблизно кожен третій рік, коли між двома зимовими сонцестояннями потрапляло 13 молодиків.

Добовий цикл визначається за Сонцем, його заходом є чергування дня і ночі. Тому ці цикли називаються сонячними днями, з яких і складається рік.

Цикл пір року встановлюється за сузір'ями-Сю і чотирьом центральним сезонним сузір'ям-Палацами. Він ділиться на весну, літо, осінь і зиму. У кожному сезоні три місяці, тобто, чотири сезони складають рік.

Інша проблема, з якою ми стикаємося при складанні календаря, полягає в тому, що, тривалість астрономічних днів, місяців і років не постійна. Організувати (тобто взаємно прив'язати і впорядкувати) ці природні цикли дуже важко, але люди намагаються зробити це на всьому протязі свєї земної історії. Ось чому в світі було і є так багато різних календарних систем.

Календарі, в залежності від того, як в них співвідносяться роки і місяці, можуть бути сонячні, місячні і сонячно-місячні. Як правило, творці календарних систем прагнули до того, щоб роки і місяці складалися з цілого числа днів. Бажано було також, щоб в роках була рівна кількість місяців. В цьому і полягає сенс календарного упорядкування одиниць вимірювання часу: людині повинно бути зручно враховувати час. Природно, що при цьому календарні роки і місяці не збігалися з астрономічними. Потрібно було щось робити з залишками днів, годин, хвилин і секунд. З них після численних календарних реформ, люди навчилися складати додаткові, або вставні, дні і місяці. Але все одно простого, симетричного, логічного і практичного календаря, який би задовольняв усіх, в широкому ужитку поки так і не існує.

Традиційний китайський календар як основа фен-шуй

На відміну від європейського календаря, заснованого на вимірюванні абстрактного часу, довільно розділеного на тижні, місяці і години, китайський календар відображає енергетичний погляд на час. Час в поданні китайців, являє собою таку ж енергію ци, як і все інше, а одиницею часу є фаза циклу розвитку цієї енергії. Простіше кажучи, китайський фен-шуй календар заснований на тих же п'яти елементах, про які ми говорили. Таким чином, щороку, день або місяць (місячний місяць, заснований на природному циклі місяця), відносяться до одного з П'яти елементів (по-китайськи У-Сін). Роки йдуть один за одним у тому ж порядку, в якому слідують один за одним елементи, від Дерева до Води. Кожному елементу відповідає один янський рік і один іньський. Точніше кожному року відповідають не один, а два елементи, оскільки в Природі взаємодіють не один, а безліч циклів зміни енергій. Це саме ті елементи, якими ми називаємо рік, коли говоримо про «Чорного Коня» або «Червону Мавпу». Колір означає один елемент, а тварина другий. На даному етапі немає сенсу вдаватися в подробиці китайського календаря, але якщо ви будете вивчати систему передбачення долі і удачі по Чотирьом Стовпам, вам буде потрібно досить докладно вивчити цей календар.

Що важливо, китайський календар відображає зміни енергій на Землі, як протягом року, так і протягом багатьох років. Знаючи його, ми можемо передбачити, як будуть вести себе енергії на Землі, і яким впливам ми з вами будемо піддаватися.

В один з років свого правління в 20-му столітті Чан Кай Ші вирішив скасувати китайський традиційний календар і перейти на європейський. Три роки неврожаю і голод, що послідували за цим, змусили його знову ввести традиційну систему. Вона дозволяла селянам орати, сіяти і збирати врожай тоді, коли енергії сприяли цьому, що сприяло не тільки додаткового зростання рослин і більш довгому їх зберіганню взимку, але і додавало в самі продукти харчування більше енергії, роблячи їх більш корисними і поживними.

Китайський сонячний календар

Для нас важливо, що китайський рік за сонячним календарем фен-шуй починається з того моменту, коли починається ріст енергії ян. Це момент точно між зимовим сонцестоянням (близько 21 грудня) і весняним рівноденням (близько 21 березня). Зазвичай сонячний рік починається 3, 4 або 5-го лютого за західним календарем, в залежності від року.

Місяць за сонячним календарем дорівнює приблизно 30 днів, і він починається тоді, коли планета Земля проходить 1/12 частину уявного кола навколо Сонця, так званою екліптикою. 12 місяців року утворюються при поділі екліптики на 12 частин. Вони називаються тими ж іменами тварин, що і роки в 12-річному «циклі тварин», тобто, Щур, Бик, Тигр, Кролик, Дракон, Змія, Кінь, Вівця, Мавпа, Півень, Собака, Свиня.

Цей календар називається також календарем Ся, оскільки він виник за часів династії Ся (бл. 2200 років до н. е.).

Для більшості методів фен-шуй, для нас важливо початок року, але не місяці. В цілому ж, місяці починаються між 3-м і 8-м числами відповідного місяця за західним календарем.

Китайський місячний календар

«Східний Новий рік», який ми зазвичай відзначаємо, заснований на місячному календарі, хоча враховується і вплив Сонця. Він починається тоді, коли одночасно починається зростання янських енергій і сонця і місяця. Це момент 2-го молодика після зимового сонцестояння. Зазвичай це також відбувається десь близько 4 лютого, іноді трохи раніше, іноді трохи пізніше, в проміжку між 15 січня і 15 лютого за європейським календарем. Звичайно ж, і сонячні і місячні роки починаються не в 0 годин ночі, а в будь-який час, в залежності від того, коли відбувається повний молодик або настає момент, точно між зимовим сонцестоянням і весняним рівноденням. Якщо нам потрібно точно обчислити час початку сонячного року, нам потрібно встановити, коли сонце знаходиться в 15 градусах Водолія. А якщо потрібно визначити початок місячного року, потрібно дізнатися, коли був молодик у Водолії. Якщо у вас є знайомі астрологи, вони швидко допоможуть обчислити цей час.

У китайському місячному календарі фен-шуй також 12 місяців, однак, тривалість кожного становить не 30 або 31 день, як в європейському, а приблизно 29,5 днів, тобто, як раз час від молодика до молодика. Але якщо ми помножимо 29,5 на 12, то отримаємо 354, тобто менше 365,25 днів, що становлять астрономічний рік (час, за який Земля робить повний оберт навколо Сонця). Тому приблизно кожен третій-четвертий роки в китайському році з'являється «здвоєний» місяць, в якому 59 днів. Це так званий «вставнию» місяць, який вставляється в один з існуючих. Рік зі змінним місяцем довше звичайного, він відбувається тоді, коли між двома зимовими солнцестояниями трапляється не 12, а 13 молодиків.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2023