Як створити ідеальну кухню за всіма правилами фен-шуй. У практиці феншуй кухні приділяється особлива увага: це приміщення символізує багатство і здоров'я сім'ї.
Як створити ідеальну кухню за всіма правилами фен-шуй

У приватних будинках часто можна побачити статусну та дизайнерськи оформлену їдальню, яка практично не використовується, адже члени сім'ї їдять за барною стійкою поодинці або перехоплюють їжу на ходу.
Феншуй більше стурбований почуттями і стосунками людей, а не модним дизайном: така порожня і млява їдальня буде забирати енергію і негативно впливати на благополуччя будинку.
У практиці феншуй, кухні приділяється особлива увага: це приміщення символізує багатство і здоров'я сім'ї. Чим вона буде затишніше, тим більше успіху ви зможете залучити в своє життя.
1. Майстерне планування
У класичному феншуй вітальня та кухонна (їдальня) зона повинні бути розділені. Але сучасна тенденція в плануваннях диктує свої правила, тому, якщо кухня і вітальня об'єднані, бажано візуально розділити ці зони, наприклад, рослинами, ширмою. Також подбайте про дійсно потужну витяжку і віддайте перевагу обідньому столу, а не барній стійці. Зверніть увагу і на підлогу в кухні - сходинки, різні рівні і виступи тут недоречні. Вони порушують плавне проходження Ци, що може привести до нестабільності стану здоров'я і фінансів.
Розташування кухні в ідеалі повинно бути подалі від вхідних дверей, щоб від головного входу не було видно плити, холодильника і обіднього столу. Чим ближче кухня розташована до головного входу, тим легше буде йти багатство з дому. Можна спробувати відвернути увагу від кухні яскравим кольоровим акцентом, перенаправивши потік Ци в сторону вітальні.
Також несприятливим вважається близькість кухні до санвузлу: останній - це місце скупчення брудної енергії. Однак, розташовані поруч кухня і санвузол не рідкість в наших типових квартирах, тому намагайтеся хоча б не встановлювати плиту, холодильник і обідній стіл біля суміжної з санвузлом стіни. Або спробуйте нейтралізувати погане сусідство з допомогою елемента землі: повісьте на суміжну стіну керамічні предмети або зображення гори або зробіть тут жовтий, бежевий і коричневий колірної акцент.
У приватних будинках не робіть санвузол над кухнею (в тому числі над входом, спальнею і кабінетом). Також двері санвузла не повинні виходити в кухню (зустрічається і таке). Все це вбереже ваш рідний дім і процвітання сім'ї від фінансових втрат і несприятливих впливів на здоров'я домочадців.
2. Енергія вогню
При облаштуванні кухні по фен-шуй важливо уникати конфлікту предметів, що відносяться до стихії вогню (плита, духова шафа, мікрохвильова піч) і води (мийка, холодильник, посудомийна або пральна машина). Тому намагайтеся не розміщувати ці об'єкти близько один до одного або навпроти. Якщо вони вже знаходяться поруч, то нейтралізувати конфлікт вогню і води допоможе предмет, що відноситься до стихії дерева (жива квітка, дерев'яна перегородка, дерев'яна прикраса) або декор зеленого кольору. Важливо візуально розділити ці конфліктуючі енергії.
Найкраще розташування плити – в місці найбільшого акумулювання енергії Ци (по діагоналі від дверей). Тому не встановлюйте плиту там, де Ци неспокійна - поряд з дверима або навпроти них. Також плиту не повинно бути видно з порога будинку: від входу йде занадто активна енергія, яка буде руйнівно діяти на ваше вогнище і, отже, на здоров'я і процвітання вашої родини. А ось острівна плита з точки зору феншуй, не саме вдале рішення: для плити, як символу процвітання і здоров'я сім'ї, необхідна стабільна підтримка (стіна).
Тримайте плиту в чистоті і намагайтеся використовувати всі конфорки в рівній мірі. Використання всіх конфорок збільшує силу вогню як символу багатства, і якщо ви не задієте всю плиту, то, швидше за все, ви не використовуєте всі потенційні ресурси для збільшення доходів. Все це побічно може відбитися на рівні вашого фінансового стану.
3. А що крім плити?
Ще один неодмінний предмет на кухні - холодильник. Наповнений продуктами, він асоціюється з достатком і багатством, а також символізує, що родина не буде відчувати голоду. Підтримати енергію процвітання допоможе його правильне розташування: він не повинен перебувати поруч з предметами вогню (наприклад, плита, духовка) або відкриватися в їх сторону і краще не встановлювати холодильник напроти дверей. Також важливо стежити за чистотою і відсутністю неприємного запаху всередині холодильника - вчасно викидайте зіпсовані продукти.
Для мийки, як предмета стихії води, ідеальним розташуванням буде біля вікна. Це символічно відповідає принципу феншуй, коли енергія Ци (вітер) стримується і накопичується за допомогою води (адже дослівний переклад терміну феншуй - це «вітер і вода», які уособлюють дві основні сили природи).
Дзеркало на кухні не найнеобхідніший предмет, але якщо вам хочеться використовувати його в оформленні кухні, повісьте його так, щоб в ньому відбивалася їжа на столі: дзеркало буде як би подвоювати кількість їжі, а значить, і багатство. А ось відображення плити в дзеркалі буде недоречним: пануюча на кухні стихія вогню почне посилюватися, що може збільшити ймовірність виникнення пожежі.
4. Телевізор – бути чи не бути?
Одна з основних ідей феншуй - це згуртування сім'ї, підтримка любові і хороших взаємин. У сучасному світі сімейні обіди і вечері вважаються пережитком минулого і, чесно кажучи, дуже дарма. Телевізор відволікає нас від спілкування з сім'єю, ми частіше дивимося в телевізор, ніж один на одного. Вимикайте його хоча б на час спільної трапези.
5. Меблі теж мають значення
При виборі обіднього столу віддавайте перевагу моделі, яка викликає у вас почуття міцності, надійності та єднання, це буде безпосередньо відображатись і в стосунках з домочадцями. Саме тому скляні столи, по феншуй, не рекомендуються: скло являє енергію води, яка за своєю природою хитка, пливка і занадто рухлива. Якщо у вас вже є скляний стіл, то ви можете легко виправити ситуацію, накривши його скатертиною.
Ідеальна форма столу – кругла або овальна. Ця форма буде об'єднувати вашу сім'ю і сприяти приємному спілкуванню. Якщо у вас квадратний або прямокутний стіл, то намагайтеся не сидіти на кутах, так як це може викликати проблеми з травленням і навіть викликати агресивний настрій.
Розмір столу повинен бути пропорційним розміру кухні або їдальні, щоб кожна людина могла вільно сісти і вийти з-за столу. Бажано, щоб він не знаходився навпроти входу, але якщо габарити кухні не дозволяють пересунути предмет, постарайтеся не сидіти спиною до входу (скоріше за все, ви самі інстинктивно розвернетеся боком, щоб краєм ока бачити і контролювати вхід). Це золоте правило феншуй, згідно з яким спина сидячої людини повинна бути надійно захищена від нападу ззаду і можливості застати людину зненацька. Це підсвідома потреба людини, тому така позиція дозволить уникнути відчуття неспокою і дискомфорту.
Віддавайте перевагу стільцям або кухонним кріслам замість табуреток. Для комфортного прийому їжі і спілкування краще мати хорошу опору за спиною. Якщо ви самотні і на кухні все одна табуретка, обов'язково поставте мінімум два стільці (а також дві однакові чайні пари, два набори посуду, щоб підтримувалася парна енергія). Парна кількість стільців вважається більш вдалою, ніж непарна.
6. Повітряний декор
Сприятливість простору не залежить від його розмірів: навіть маленька кухня може стати гармонійним куточком, який притягує гостей і домочадців. Щоб нічого не заважало спілкуванню і прийому їжі, декор кухні і їдальні не повинен бути надто яскравим і кричущим. Слід надавати перевагу всім світлим відтінкам: білий, сірий, світло-жовтий, бежевий, кремовий, колір слонової кістки, приглушений оранжевий, а також всі відтінки зеленого та коричневого.
Вибирайте «повітряний» декор з гладкими і рівними поверхнями. А ось достатку насичених і яскравих відтінків, особливо червоного, яскраво оранжевого, чорного, синього, фіолетового, темно-сірого кольору краще уникати. Доречними будуть квітучі рослини, картини із зображенням достатку їжі, пейзажі або інші приємні зображення, але намагайтеся не перевантажувати простір великою кількістю дрібничок і сувенірів. Це створить нагромадження сторонніми предметами і відчуття безладу, що може привести до такого ж безладдя в ваших фінансах, і гроші будуть йти на дрібниці.
7. Порядок - всьому голова
Підтримуйте чистоту на кухні, робочих поверхнях і в шафках. Порядок безпосередньо пов'язаний зі станом фінансів і служить запорукою доброї циркуляції доброчинної енергії в будинку. Якщо не займатися прибиранням регулярно, то створюються перешкоди в потоці Ци і енергія застоюється, що може негативно позначитися на вашому самопочутті, рівні продуктивності і бадьорості, стані фінансів.
Прослідкуйте, щоб на вашій кухні всі несправності були усунені, ножі гострі, а ящики і полиці відкривалися легко і без скрипу. Інакше у вас постійно буде виникати відчуття, що потрібно долати якісь перешкоди, стане накопичуватися і збільшуватися стан стресу і втоми, почнуть відбуватися дрібні неприємності.
Якщо тече кран, то обов'язково полагодьте його: інакше гроші витечуть як вода. Кухонні ножі, виделки та колючі-ріжучі прилади зберігайте в закритому ящику, а не на видному місці: гострі предмети – джерело негативної енергії Ша Ци і її слід уникати. З цієї ж причини прагніть уникати гостронаправлених кутів і конструктивних елементів в дизайні кухні.
Відро для сміття краще прибрати з поля зору, всередину тумби: відходи та бруд є все віджиле і непотрібне, а від старої енергії потрібно позбавлятися. Якщо сміття стоїть на виду, то ця застійна енергія буде робити свій негативний вплив у вигляді накопичення невирішених проблем і відсутності перспектив.