Фен-шуй заміського будинку. З чого ж потрібно почати будувати свій заміський будинок по фен-шуй?
Фен-шуй заміського будинку

Фен-шуй як наука з самого початку створювалася в застосуванні до окремих будинків. Адже тільки маючи свій будинок, можна максимально повно змінювати його зовнішній і внутрішній простір за допомогою методів і принципів фен-шуй і за рахунок цього залучити до себе багато можливої удачі - знайти міцне здоров'я, щастя в особистому житті, професійний успіх і фінансове благополуччя! А чи не про це все ми мріємо?
Отже, у нас з'явилася можливість купити або побудувати свій будинок, де ми будемо постійно жити. З чого ж потрібно почати будувати свій заміський будинок по фен-шуй? В першу чергу ми повинні вибрати для нього найкращий ділянку землі. Місце для будинку має бути злегка піднесене, будівля повинна мати гарний захист ззаду і підтримку з боків, а перед будівлею має бути відкритий простір і щось на ньому, який притягує наш погляд. Фен-шуй ділянки для заміського будинку визначається кількістю і якістю життєвої енергії ци в грунті. Найпростіший спосіб визначити це - подивитися на рослинність. Чим зеленіша і більш насиченим вона, тим більше енергії в даному місці.
Добре при цьому, якщо будинок буде дивитися на потік води, який повільно звивається або спокійну дорогу. Вважається, що якщо річка або дорога будуть пролягати позаду будинку, біля будинку не буде підтримки і його господарі можуть нести постійні втрати. Коли будинок стоїть на гірському хребті, і позаду його низина замість гори, це загрожує його мешканцям різними небезпеками, відсутністю підтримки в житті, викликаною відсутністю підтримки дому. І навпаки, хороший захист будинку ззаду забезпечить домочадцям надійний тил у важкі часи, підтримка зліва (якщо дивитися, стоячи спиною до дверей будинку) принесе родині багатство, а опора справа допоможе в отриманні авторитету і владних повноважень.
Що стосується форми будинку, ідеально, якщо вона буде квадратною або прямокутною, без різких виступів або відсутніх кутів. Такі будинки добре стійкі на площині, їх центр тяжіння знаходиться всередині будинку, і в них вільно циркулюють всі форми природної енергії. Добре також, якщо будинок розташований на міцному фундаменті. Будинки, які стоять на колонах, дуже ненадійні в енергетичному плані. Також дуже нестабільними є будинки, які після основної будівлі неодноразово перебудовувалися і надбудовувалися. В ідеалі всі частини будівлі повинні бути надійно зістиковано. Правда, якщо у будинку не вистачає якогось кута, його все-таки краще добудувати. В уявну точку перетину двох стін можна також поставити стовп, колону, покласти там важкий камінь або посадити дерево, тим самим хоча б символічно відновивши відсутню частину.
Сучасні будинки зазвичай будують з трикутними дахами, але в основі будь-яких трикутних форм дуже мало енергії, адже трикутник - це форма елемента Вогонь, що спрямовується вгору і відносить енергію з дому, тому такі дахи не дуже гарні для проживання під ними людей. Крім того, такі будинки, як правило, доводиться більше опалювати взимку. Тому дах у будинку найкраще зробити куполоподібною (елемент Метал буде концентрувати енергію внизу), «ламаною», наближеною до півкола, або плоскою (елемент Земля означає стабільність). З цієї точки зору дуже хороші стали останнім часом популярними купольні будинки. Або, принаймні, потрібно покрити трикутний дах хвилястою черепицею, яка буде частково відбивати енергію в будинок.
Безсумнівно, найважливіше при виборі або спорудженні будинку - орієнтація вхідних дверей.
Якщо вона буде дивитися в одну з сприятливих сторін головного годувальника сім'ї за методом Ба-чжай, то з удачею в такій сім'ї проблем не буде. Особливо якщо двері відкриваються всередину, коли корисній енергії, як і людям, легше увійти в будівлю. Якщо всередину відкриваються також задні двері, то тоді енергія не зможе легко покинути будинок, і тому така ситуація буде подвійно сприятлива. Але в будь-якому випадку вхідні і задні двері не повинні розташовуватися строго навпроти одна одної. Навпроти вхідних дверей також не повинно бути туалету і дзеркала. У всіх трьох випадках дому бракуватиме енергії.
Якщо ви хочете жити в дво- або триповерховому будинку, бажано, щоб сходи, що ведуть з одного поверху на інший, перебувала якнайдалі від вхідних дверей. Якщо вони все-таки розташовані поруч з входом або відразу навпроти нього, то за дверима можна повісити хоча б звичайну фіранку, яка повинна розділяти вхід і сходи. При цьому самі сходи повинні бути суцільними, без проміжків між окремими сходинками. Вони сприймаються нами як розрізають простір, що може несприятливо впливати на нашу психіку.
Займаючись плануванням різних приміщень всередині будинку, пам'ятайте про те, що активні кімнати - передпокій, вітальню, їдальню, дитячу, кабінет - краще розташувати на першому поверсі, краще в його передній лівій частині - зоні ян, а в його правій дальній частині нехай будуть туалет і комори. Спати краще всього на другому поверсі, в його крайній правій точці, зоні інь. Поруч зі спальнею ви можете організувати також кімнату для відпочинку або медитацій. Крім цього, при впорядкуванні різних кімнат слід враховувати те, що вхідні двері в них не повинні розташовуватися прямо навпроти інших дверей або вікон, інакше енергія не буде в них затримуватися. Найкраще, якщо вхід і вихід для ци розташовані на взаємно перпендикулярних стінах, під кутом один до одного.
Такі основні принципи, які варто врахувати при будівництві або покупці будинку, щоб він дійсно став домівкою вашої мрії.