Фен-шуй основи передпокою. Передпокій направляє енергетичний потік в будинок і здатна змінювати силу і напрям енергії.
Фен-шуй основи передпокою

Передпокій направляє енергетичний потік в будинок і здатний змінювати силу і напрям енергії. Ці здібності передпокою, безпосередньо залежать від його площі і форми. У маленькому передпокої кількість енергії, що рухається, буде недостатнім, щоб забезпечити всі приміщення. У вузькому - енергія розганяється дуже швидко. У широкому і довгому передпокої втрачається межа передпокою з коридором. А в надмірно просторому - енергетичний потік «розпорошується», оскільки така кімната не направляє його в потрібну сторону. Що ж тепер робити, відмовитися від передпокої взагалі? Просто потрібно створити правильний фен-шуй в домі, і енергія піде туди, де вона необхідна.
Для кожного передпокою, в залежності від його площі і форми, потрібен свій підхід і свій фен-шуй. Виходячи зі сказаного вище, передпокої можна умовно поділити на 4 типи:
- маленький передпокій;
- вузький і витягнутий передпокій;
- просторий і витягнутий передпокій;
- передпокій-хол, наближений до квадрату або кола.
Маленький передпокій
Навіть якщо передпокій дуже маленький, він все одно залишається передпокоєм і ставитися до нього потрібно з повагою. А уваги слід приділяти набагато більше, на відміну від просторих прихожих. Для маленької прихожої дуже важливо підібрати правильний колір і світло. У такій кімнаті краще використовувати оздоблювальні матеріали світлих відтінків. Така колірна гамма візуально збільшує площу кімнати, а це дасть можливість енергії вільніше проходити в будинок. Освітлення повинне бути досить яскравим. Але не це найголовніше. Світлові точки необхідно розташувати і направити таким чином, щоб тіні практично були відсутні. Тоді передпокій відразу збільшиться в розмірах. Може це всього лише ілюзія, але відчувати себе в світлому передпокої ми будемо набагато вільніше і легше, а це цілком реально.
Якщо у великому передпокої ми забудемо прибрати на місце взуття, одяг - їх не помітять, проігнорують, обійдуть або просто відсунуть в сторону. У будь-якому випадку це не створить особливих незручностей. Але в маленькому передпокої, зовсім інша справа. Навіть взуття, що стоїть на дорозі, створить дискомфорт, а стілець геть заблокує прохід в квартиру. Такий передпокій, як жодний з перерахованих, потребує вільного простору і хорошого освітлення. Максимум, що тут можна порекомендувати з звичайних меблів, це вішалку з поличкою для головних уборів і полку для взуття. Додаткові меблі створить тільки тісноту і незручності. Під сезонний одяг краще використовувати вбудовану шафу, яка, як правило, передбачена в подібних прихожих. Її можна переобладнати під міні шафу-купе з розсувними дверцятами та дзеркалом на них. Дзеркало на дверях шафи не тільки вирішить питання, «Де його вішати», а й візуально розширить простір передпокою, а також зробить його світліше за рахунок ефекту відбиття. Воно повинно бути досить великим, щоб ми могли бачити себе повністю.
Якщо ви вирішили зробити дзеркальні двері, подбайте про те, щоб дзеркало не знаходилося навпроти вхідних дверей або іншого дзеркала.
При необхідності, навіть в невеликому передпокої можна поставити і шафу, але вона не повинна бути занадто глибокою, інакше вона займе багато місця. У такій ситуації краще не пошкодувати часу і грошей і замовити шафу з урахуванням параметрів свого передпокою.
З різних причин все перераховане може не підійти або навіть з цією кількістю шаф для одягу місця буде все ще мало. Тоді, можна скористатися площею суміжних кімнат. Ця ідея більш трудомістка, але це того варте. Нам потрібно в буквальному сенсі врізати шафу в простір кімнати, що межує з передпокоєм. Доведеться прибрати частину стіни, але в результаті ми отримаємо додаткову шафа-купе або навіть мініатюрний гардероб. У передпокої будуть знаходитися тільки двері, а весь гардероб в сусідній кімнаті. Крім мінімізації меблів, в подібних прихожих бажано якомога меншої кількості виставляти напоказ невеликі предмети: прикраси, елементи декору або просто речі, якими ми часто користуємося в передпокої. Ці нешкідливі штучки не займають багато місця, але створюють видимість перевантаженості і захаращеності в маленькому просторі. Прикраси та інші дрібнички можна просто прибрати, але від необхідних кожен день речей нікуди не дінешся. На щастя, то, що не можна прибрати з передпокою, завжди можна приховати з поля зору: на полицю, за дверцята шафи і т.д. - головне, щоб вони не впадали в очі. Після цього залишиться тільки підтримувати порядок, тобто повертати речі на свої місця, і сприятливий фен-шуй нам забезпечений.
Передпокій-коридор
Він недалеко пішов від свого попередника. У ньому слід дотримуватися тих же правил, щодо колірної гами, що і для маленького передпокою - світла тональність. Але оскільки головний її недолік, це невідповідність довжини з шириною, варто застосувати різну за кольором і фактурою обробку стін, підлоги і навіть стелі. Нам потрібно тільки вирішити, де буде закінчуватися передпокій і починатися коридор, щоб провести між ними межу. А відмінність в оформленні довершить розпочате - поділить довгий передпокій на дві кімнати і зробить його набагато затишніше. Освітлення тут краще зоноване. Коли простір передпокою і коридору буде освітлюватися незалежно один від одного, це розмежує їх території і візуально зменшить довжину кімнати. Створити гармонійний простір і сповільнити надмірне прискорення енергії, допоможуть також символічні перешкоди. Це можуть бути завіси, жалюзі, рослини (живі і штучні), предмети мистецтва, прикраси, невеликі елементи меблевого гарнітура і т.д. Їх слід поставити таким чином, щоб вони показували кордон між передпокоєм і коридором.
Питання меблів в вузькому передпокої іноді більш складне, ніж в маленькому. По ширині кімнати підібрати стандартні меблі досить проблематично, а поставивши шафу уздовж, ми наполовину закриємо рух по передпокою. Тому краще замовити меблі за індивідуальними розмірами. Основні меблі слід розставити так, щоб вони робили передпокій менш витягнутим, тобто потрібно заповнити його довжину, плануючи меблі на початку і в кінці кімнати. Влаштувати місце для вбудованих шаф можна таким же способом, як і в маленькому передпокої, запозичивши площу суміжних кімнат.
Збільшити ширину вузького передпокою можна за допомогою дзеркал, розміщуючи їх на бічних стінах. Як і в маленькому передпокої, для максимального ефекту дзеркала потрібно вибрати великі, в людський зріст.
Хто хоч раз жив в квартирі з крихітним передпокоєм, розуміють красу простору. Увійшовши у великий передпокій, ще вільний від меблів, так і хочеться розкинути руки в сторони, як в чистому полі, і покружляти по кімнаті, відчуваючи всім тілом її простір.
Великий передпокій
Це прекрасно, з поправкою на те, що ми знаємо, як розпорядитися додатковими квадратними метрами. В іншому випадку вільний простір може перетворитися в катастрофу.
Здобувши довгоочікувану квартиру з подібним передпокоєм (просторим і витягнутим) схожим на широкий коридор, і не заручившись допомогою фахівця по фен шуй дому, багато хто при розстановці меблів впадають у дві крайності. У першому випадку продовжують слідувати звичній мінімізації. Використовують старі малогабаритні меблі, або купують нові, але такі ж мініатюрні. Але такий гарнітур малуватий для великої квартири, не вміщає все необхідне і виглядає він самотньо в просторому передпокої. І з часом доводиться додавати ще шафу або вішалку і ще ... У результаті виходить два-три маленькі передпокої, які займають більше місця ніж потрібно. У другому випадку передпокій завантажують по максимуму. В результаті чого він перетворюється в вузький коридор. Тут головне знайти золоту середину. І краще почати не з меблів, а з планування. Такий передпокій краще поділити на кілька частин, за допомогою арки, фальшстіни, стелажа. Тоді широкий коридор перетвориться в просторий передпокій і коридор. Прийоми поділу простору можна запозичити з опису вузького передпокою. З них варто вибрати різні види оформлення стін, підлоги і стелі, зонування освітлення, а також символічні перешкоди. Меблі в такому передпокої бажано розміщувати по одній стіні, щоб не звужувати його занадто сильно. Якщо ставити меблі з двох сторін, потрібно витримати відстань між елементами інтер'єру, розташувати їх по діагоналі один від одного. Тоді не виникне ефект вузького коридору і прискорення енергетичного потоку, і ми зможемо спокійно пройти по коридору, навіть якщо комусь в цей час знадобилося відкрити шафу. Загалом, тут можна розмахнутися, в порівнянні з попередніми прихожими.
Передпокій-хол
Цей передпокій повністю виправдовує свою назву. Коли в нього заходиш, то дійсно, як ніби опиняєшся на галявині. Увійшовши в такий передпокій вперше, ми, як правило, зупиняємося в нерішучості з питанням «Куди ж йти?». Образно кажучи, те ж саме відбувається і з рухом енергії. Енергетичний потік, увійшовши в двері і опинившись в просторому передпокої, рухається хаотично і розсіюється. Можна сказати, «Чудово! Всім кімнатам дістанеться порівну ». Але це не той випадок, коли можна ділити порівну. Не варто забувати, що кожній кімнаті потрібна своя кількість енергії, а значить, в першу чергу її необхідно направити в більш енергоємну кімнату. На початку енергетичний потік повинен бути спрямований в кухню і вітальню. Значить, двері цих кімнат потрібно якомога краще виділити, а решту «заховати». Для цього можна використовувати колони, декоративні перегородки, полиці, елементи гарнітура і т.д. Але не менш важливо вчасно зупинитися, щоб не перевантажити передпокій. Всі перераховані елементи повинні закривати не більше 30% оглядової панорами передпокою, якщо дивитися від вхідних дверей. А двері в кухню або в вітальню можна взагалі прибрати і замість них зробити відкриту арку. Розстановку меблів слід планувати таким чином, щоб вони не закривали кухню і вітальню. При такому оформленні та плануванні, увійшовши в будинок, ми відразу ж звертаємо увагу на кухню і вітальню, а енергетичний потік спрямовується саме в ці кімнати.