Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Коротка історія появи і розвитку Фен Шуй. Історія Фен Шуй налічує не одне тисячоліття. Ця практика настільки ж стара як сама китайська культура.

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Фен-шуй історія

Фен-шуй історія

Коротка історія появи і розвитку Фен Шуй

«Ци сідлає вітер (фен) і розлітається,
Але зберігається, з'єднуючись з водою (шуй).
Стародавні збирали її, щоб запобігти розсіювання
І направляли її, щоб гарантувати збереження.
Так, це вміння було названо фен шуй.
Відповідно до законів фен шуй, найкраще, коли місце, яке притягує воду
Знаходиться поруч з місцем, що утримує вітер ... »

Строфа з тексту, що пояснює появу назви Фен Шуй. Книга Поховань, IV століття нашої ери.

Таким чином, «Фен Шуй» буквально перекладається як «Вітер і Вода», однак, поняття «Фен Шуй» насправді, є більш широке значення. «Фен» означає і вітер, і повітря, і газ, і хмари, і поля енергій, і енергетичні промені, і випромінювання, і бурю, і тайфун. «Фен» може мати на увазі структури, які направляють плавне проходження вітру або впливають на нього, такі як пагорби, гори, скелі, будинки та інші рукотворні структури.

До «Шуй» відносяться озеро і річка, струмок і водоспад, всі проточні водойми, ставки і болота, дощі, вулиці, лід і сніг, а також рослини і інші живі істоти, яких живить вода.

Історія Фен Шуй налічує не одне тисячоліття. Ця практика настільки ж стара як сама китайська культура. Неолітична могила людей Яншао, розкопана недавно в провінції Хенань, що датується приблизно 6000 до н. е. - це мікрокосм китайського світу, як він сприймався в той час. Її південна частина (за головою скелета) закруглена, а північна частина (біля ніг скелета) квадратна. Крім того, поруч з останками тіла розташовані дві фігури, викладені з раковин, дракон на сході і тигр на заході. У центрі поховання зображено сузір'я Великої Ведмедиці. Так як дракон і тигр - також сузір'я китайського небосхилу, ясно, що люди Яншао вже орієнтували свої могили відповідно до річного обігу Великої Ведмедиці навколо Полярної Зірки.

Вже більше 5000 років тому даоські майстри, які працювали з шаманськими техніками, знали про принцип Інь-Ян. Китайські вчені першими на Землі відзначили багато астрономічних явищ, про які в Європі заговорили набагато пізніше. Сонячні та місячні затемнення спостерігалися в Китаї починаючи з середини 14-го до середини 13-го століть до н. е. Це записано на кістках передбачень. Найбільш давній з існуючих записів про нову зірку, або зоряний спалах, також міститься на кістках передбачень, що датується близько 1300 роком до н. е .. Спостереження Комети Галлея було вперше зареєстровано китайськими астрономами в античний період (467 до н. е.). І вже в 28 р. до н.е. е. вони без допомоги телескопа спостерігали сонячні плями.

У той час, як в Європі розвивалася в першу чергу механіка і динаміка, в Китаї вже за часів Трицарства (220-265 рр. Н. Е.) з'явилися вказівки на дослідження «дій без явного фізичного контакту», того, що згодом стало основою ідей теорії поля і хвильової теорії. Ці погляди вилилися в численні винаходи, пояснити які з точки зору механіки немає ніякої можливості. Так, в Китаї вперше був винайдений компас, на стрілку якого впливає невидиме і невідчутне поле. Розглядаючи світ з точки зору хвильової теорії, можна легко пояснити взаємозв'язок між тим, що з нашої «звичайної» точки зору здається незрозумілим.

Протягом декількох тисячоліть Фен Шуй розвивався в Китаї, прийнявши за цей час форму досить стрункої теорії і практики. Важливо зауважити, що знання і методи Фен Шуй органічно вписуються в загальний китайський світогляд, узгоджуючись з астрономією, медициною, фізикою, психологією та іншими областями людської теорії і практики. Всі китайські науки на відміну від європейських, базуються на одних і тих же принципах, поняттях енергії Ци, Інь і Ян, П'яти елементах, Восьми триграм і так далі. Ми знаходимо взаємозв'язок між нашим здоров'ям і рухом зірок, нашим добробутом і кліматом, інтер'єром і взаємовідносинами в сім'ї.

У текстах по Фен Шуй часів Конфуція (551-479 рр. до н.е.) говориться про те, що у сановників імператорського двору були докладні плани щодо того, в якому палаці повинен жити імператор в ту чи іншу пору року. Його місцеперебування визначалося за допомогою спеціальних астрологічних розрахунків.

При династії Хань Фен Шуй досяг піку в своєму розвитку і перетворився в вид визнаної професійної діяльності. Вона називалася тоді Кань Ю, і була різновидом мистецтва передбачень, заснованої на розумінні змін на небі і на землі. Кань означало «земля, що повстає», а Ю означало «візерунок» або «модель». Також Кань можна трактувати як «Шлях Неба», а «Ю» як «Шлях Землі». Таким чином, Кань Ю означає «Модель Землі, заснована на розумінні Шляху Неба і Шляха Землі». «Батьком» Кань Ю вважається великий Майстер Ціньу.

Знаменитий Чжуге Лян періоду Трицарства (220-265 рр. н.е.) поєднав Багуа з Дев'ятьма Палацами (сітка Ло Шу для руху Дев'яти Летючих Зірок). Ця система спочатку застосовувалася для визначення сприятливого і несприятливого розташування кімнат і будинків для імператорського двору.

Го Пу під час династії Цзінь (265-420 рр.) зміцнив статус практики Фен Шуй, яка була прийнята імператорським двором як визнана даоська практика. Він був дуже відомий своїми особливими знаннями про вибір сприятливих місць для поховання. Го Пу написав про це дві книги: «Цуаншу» (про оцінку ландшафту для вибору сприятливих місць) і «Цінлун Цзин» ( «Дискусії про зелені драконові гори»). Багато сучасних консультантів вважають його майстром практики Фен Шуй.

За часів Династії Тан (618-960гг.) в Кань Ю було включено використання компаса Фен Шуй. Він мав тоді сімнадцять кілець і двадцять чотири напрямки, на ньому відображалася також і астрологія. Цей компас був дуже схожий на сучасний Лопань.

У цей час отримали широкий розвиток різні філософські школи Кань Ю. Одни з їх послідовників проводили геомантичні ворожіння на формах земних утворень, таких як «жили Дракона», інші приділяли особливу увагу взаємодії між положенням небесних світил і напрямками.

За часів династії Мін класифікація гір була спрощена до п'яти основних видів. Крім того, при визначенні сприятливого місця для поховання враховувалися вже не всі гряди гір, розташовані за могилою, а тільки одна, найближча. З іншого боку, в цей час була остаточно сформована і прийнята система Трьох Ер (Сань Юань) і Дев'яти Циклів (Цзю Хун). Тоді ж отримала додатковий розвиток система «Летючих Зірок», що стала дуже популярною сьогодні.

За часів династії Цин (1644-1911) в розрахунках, пов'язаних з Фен Шуй, Майстри почали враховувати індивідуальну карму, визначену за системи Мін. У той же час стали приділяти більше уваги визначенню часу, потрібного для початку будівництва, ремонту, поховання, спорудження надгробка і іншим важливим речам.

У наш час практика Фен Шуй трохи відрізняється від тієї, що практикувалася в часи Цин. Більшість Майстрів заробляють на життя, консультуючи власників підприємств і простих людей. Деякі поєднують практику Фен Шуй з іншими ворожильними мистецтвами, наприклад, з фізіогноміки, хіромантією, і різними видами ворожіння по небу.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2024