Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Фен-шуй енергія ци. Поняття ци є для фен-шуй ключовим.

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Фен-шуй енергія ци

Фен-шуй енергія ци

Поняття ци є для фен-шуй ключовим. Якщо ви зрозумієте, що таке ци, то для вас не складе великих труднощів зрозуміти і сам фен-шуй, втім, як і будь-які інші китайські вчення і практики. Адже концепція ци є основоположною для всього китайського світогляду! Намагаючись наблизитися до осмислення ци, європейці зазвичай порівнюють її з якоюсь енергією. Але насправді ци не можна порівняти ні з світлом, ні з електрикою, ні з магнетизмом - всі відомі західній людині види енергії є всього лише частинами ци, вони як би є її різновидами. Говорячи про ци, китайці мають на увазі під нею скоріше якусь силу, якийсь потенціал. Вони також називають її ненародженою енергією: вона існує, але у неї немає ні кольору, ні запаху, ні форми, ні звуків. Ми не можемо її побачити, почути або відчути, і в той же час, все, що ми бачимо, чуємо або відчуваємо - складається з ци. Матерія - це всього лише одна з форм ци, також, як наше тіло і все те, що нам потрібно для життя.

Є стара китайська приказка, яка говорить, що людина може прожити 40-60 днів без їжі, 4-5 днів без води, 1-2 хвилини без повітря, але жодної секунди - без ци!

Таким чином, життєва енергія ци стоїть за всім, що існує в світі, нею заповнений весь простір Всесвіту. У ци немає меж і тому неможливо виміряти її кількість: спроби зробити це, подібні до спроб виміряти кількість води в чашці, перебуваючи з нею на дні океану. Проте, в фен-шуй часто заходить мова про кількість ци - в будинку або в офісі. При цьому маються на увазі не її обсяг або маса, а корисні якості ци, те, що ми можемо використовувати. Ци може бути корисною або некорисною для тієї чи іншої істоти, і ця її якість буде визначатися її потребами. Так, ци, корисна для вірусів некорисна для людини, і навпаки, так як потреби вірусів і людини різні.

Якщо говорять, що в будинку мало ци, це означає мало корисної енергії або сили  для людини, яка живе в ньому.

Як правило, такий будинок буде виглядати темним і перебувати у занедбаному стані, а його господар напевно буде часто хворіти, постійно не висипатися, мати низьку працездатність і погані відносини з людьми. Якщо будинок наповнений енергією, він буде чистий і затишний, сповнений світла і свіжого повітря, в ньому буде панувати веселощі, любов і радість. Люди, що живуть в такому будинку, будуть продуктивні, бадьорі і заможні.

Таким чином, потоки енергії ци впливають на нас, хоча ми не можемо побачити або відчути її саму. Але треба зауважити, що хоча загальні умови для повноцінного, щасливого життя для всіх представників людського роду приблизно однакові, для кожного конкретного індивідуума більш сприятлива та чи інша ци. Кімната 17-річного юнака та будинок старої дами будуть абсолютно по-різному виглядати і відчуватися, тому що в них присутня різна за своїми якостями ци. Навіть для подружжя необхідна кілька різна домашня енергія, також як у кожного з них є свій одяг і взуття. Але так як вони живуть в одному будинку, необхідно правильно їх розселити, щоб кожен член сім'ї отримував максимум корисної для себе ци. Як це зробити, може навчити нас фен-шуй. Ця наука також вчить загальним способам приборкання ци свого оточення, або способам залучення в свій будинок, а значить в своє життя, найбільшу кількість доброчинної енергії.

Згідно з фен-шуй, велика кількість корисної для будь-якої людини енергії життя ци притікає туди, де є багато чистого повітря, світла і краси. Для ци важливі також гармонія і рівновага. Про те, як створити необхідні умови для припливу в ваш будинок або офіс максимальної кількості корисної ци, детальніше ми поговоримо в наступних розділах.

Інша основна концепція фен-шуй стосується принципу інь-ян. Можна сказати, що інь і ян - це два якісні сторони прояву ци, або дві частини одного потенціалу, який існував до появи всього. Вони проявилися з нього в результаті великого вибуху, як кажуть вчені, або в результаті Тайцзи, як кажуть китайці.

Поступово від існуючого єдиного цілого відокремилося «щось», що стало рухатися щодо частини, яка залишилася в спокої. Так утворилися активна частина ци, або ян, і пасивна її частина, або інь. Далі з них з'явилося все різноманіття світу, але у всього існуючого назавжди збереглися дві іпостасі. У кожного предмета є верхня і нижня, права і ліва, зовнішня і внутрішня сторони. Кожне явище також завжди має дві частини: одна з них є інь по відношенню до іншого - ян, і навпаки. Незважаючи на це інь і ян не можна протиставляти один одному, вони не виключають, а скоріше взаємодоповнюють один одного. Не можна уявити собі холодне без гарячого, темне без світлого, тихе без гучного також, як жіноче без чоловічого, Місяць без Землі, а Землю без Сонця.

У природі існує баланс інь і ян. Він підтримується за рахунок постійних змін: якщо посилюється активна сторона ци, зростає і міць її пасивної частини, якщо слабшає інь, на спад йде і ян. За уявленнями китайців, початок року завжди збігається з посиленням янських енергій в природі і доводиться зазвичай на 3, 4 або 5 лютого, в залежності від року. Природа в цей час починає оживати, готуватися до зростання. Енергія інь при цьому також слабшає, вона все більше відступає, поступаючись своєї протилежності. У червні, середині літа, енергія ян досягає свого максимуму. Кінець літа, початок осені відповідає продуктивній фазі, або періоду зміни енергій. Після нього баланс зсувається в бік енергії інь - поступово природа починає готуватися до зими. Під час неї пасивна сторона ци починає ставати найбільшою, все живе відпочиває напередодні нового року.

Всередині нашого будинку також присутні обидві складові ци, але їх баланс, необхідний для проявів корисних якостей енергії ци в будинку, залежить від людини. Якщо вона привнесе в свою квартиру багато світла, дзеркал, яскравих фарб, якщо в ній буде багато гучних звуків і багато руху, то баланс буде зміщений у бік ян. Така атмосфера буде хороша для вітальні або дитячої кімнати, але абсолютно неприйнятною для спальні або кімнати відпочинку. В оформленні цих приміщень повинні бути присутніми пастельні тони, приглушене світло, мінімум звуків і рухів.

З іншого боку, і спальню, і кімнати відпочинку краще розміщувати на другому поверсі, в задній правій частині будинку щодо вхідних дверей (якщо стояти в будинку обличчям до дверей, ніби дивлячись назовні), так як вони більше відповідають іньській енергії. Вітальню, передпокій, кабінет і дитячу зазвичай розташовують на першому поверсі будинку, в його передній лівій частині, як в найбільш янських частинах будинку. Активне розташування сприятиме тій діяльності, для якої призначені ці кімнати. Таким чином, встановлення балансу активної та пасивної енергій всередині будинку зводиться в першу чергу до вибору найбільш корисною для того чи іншого приміщення, для тієї чи іншої життєдіяльності людини частини єдиного потенціалу і в умінні зрушувати рівновагу в його сторону. Всьому цьому також вчить фен-шуй. Хоча тут є пояснення і з точки зору звичайного здорового глузду: чим ближче до входу, тим більш «прохідне» приміщення, тим менше воно захищене. Природно, це корисно для приміщень, призначених для цього, таких як приймальня, вітальня та інші. А спальня, навпаки, повинна бути захищена, як сама інтимна частина будинку, значить, її слід розташувати якнайдалі від входу, в іньській зоні. Як це не дивно, таке очевидне правило дуже часто порушується. Часто можна бачити, що спальні розташовуються в першій, ближній кімнаті від входу, а вітальні відсуваються далі, в глиб квартири.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2023