Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Фен шуй - це спосіб облаштування комфортного життя, за допомогою правильної організації життєвого простору.

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Фен-шуй – живе мистецтво

Фен-шуй – живе мистецтво

Фен-шуй – це живе мистецтво. Кожен може йому навчитися і кожен може застосовувати його основні принципи на практиці.

Фен-шуй не належить одній лише китайській культурі і не є релігією. Довгий час ці знання стародавніх мудреців були доступні тільки китайцям, однак зараз ситуація змінюється

Фен-шуй – перекладається як "вітер - вода". Древнє китайське вчення про енергетичну взаємодію житла і навколишнього світу, людини і житла, або якщо не досконалості, то наближеного до нього стану.

Фен шуй – це спосіб облаштування комфортного життя, за допомогою правильної організації життєвого простору. Особистостям, які правильно розташували себе у фізичному Всесвіті, частіше посміхається фортуна, прихильно посилаючи вдалий шлюб, щасливу сім'ю, успішну кар'єру, здорове і довге життя і т.д.

В основі всієї практики фен-шуй лежить поняття "енергетичних ліній" ци. Ци – це незрима, тонка енергія, яку в фен-шуй образно називають "космічним диханням Небесного Дракона".

Насправді ци, очевидно, являє собою один з різновидів електромагнітних полів, які, як відомо сучасній науці, присутні всюди - і в надрах Землі, і в атмосфері, і в живих істотах.

Все на світі містить в собі ци: земля, вода, вогонь, дерева, тварини, каміння, будівлі, меблі, комп'ютери та, звичайно, люди. Ця енергія тече всюди, і важливо дати їй можливість вільно текти, так щоб вона не зустрічала на своєму шляху перешкод, гострих кутів, не застоювалася і не мчала надто вже швидко, і для всього цього потрібно враховувати дуже багато чинників.

Протягом декількох тисяч років виробилися основні правила, дотримуючись яких можна поліпшити ци. В основному це застосовується при дизайні інтер'єрів і ландшафтному дизайні, але будемо мислити широко, і спробуємо трохи розширити рамки застосування фен шуй для дому.

Основу комфортного проживання по фен шуй становить життєва енергія ци, яка стабілізує наше життя і дозволяє нам жити в гармонії з оточуючими і з собою.

Фен шуй – наука, яка є інструментом, тобто технологією реалізації вчень, заснованих на давньокитайських філософських доктринах даосів і натурофілософіі, які розкривають природні механізми, ритми і цикли всесвіту.

Призначення науки фен-шуй полягає в тому, щоб створити навколо людини умови, що дозволяють безперешкодно проникнути в її життя енергіям достатку та успіху, якими наповнений простір Всесвіту. І за допомогою безлічі інструментів і різних технік акуратно і точно створити таку обстановку, яка потрібна саме у вашій ситуації, і допомогти Вам зробити справжній вибір.

Фен шуй – не абстрактна філософія. Вона знаходиться в тісному взаємозв'язку з різними іншими науками і системами знань. Зокрема, фен шуй безпосередньо пов'язаний з астрологією, архітектурою, психологією і соціологією, будівельною біологією і колористикою, медициною і наукою про символи.

Народжуючись, людина отримує енергії, які визначають її темперамент, характер, образ думок, пристрасті і т.д., що в свою чергу, впливає на її долю.

Можна провести розрахунки і визначити сприятливі і несприятливі періоди життя і, відповідно до цього планувати свої дії і визначати сприятливі дати для найважливіших подій – це вивчають карти ба цзи.

Історія Фен-шуй

Назва "фен-шуй" прийшла з давніх часів, коли для людини наймогутнішими силами, що діють в природі, були вітер і вода. Легкий, теплий вітер обіцяв хороший урожай і багату поживу для худоби. Озера, річки і струмки давали цілющу вологу для полів і дозволяли пережити посушливі сезони.

"Фен" можна уподібнити потоку енергії, який, як вітер, проноситься над головою, а "шуй" - це вода, яка міститься в землі і живить її. Ці образи постійно доступні людському сприйняттю.

Історія фен-шуй налічує кілька тисячоліть. Немає ніяких сумнівів, що ним займалися вже 3000 років тому, тоді, коли ще не існувало єдиної китайської держави. Правителі-шамани Древнього Китаю були досвідчені в мистецтві вітру і води.

У ранніх історичних записах, де вигадка тісно переплітається з реальністю, вони наділені владою над стихіями і самі здійснюють перетворення елементів. Хуан-ді, або Жовтий Імператор, вважається покровителем китайського народу. При ньому був складений перший місячний календар.

Перша китайська династія Ся (імовірно 2205-1766 рр. до н.е.) була заснована імператором Юем, чиї подвиги заслуговують на пильну увагу. Він вступив на трон, коли в Китаї лютувала повінь, яка з перервами тривала більше двадцяти років і абсолютно спустошила східні області країни.

Юй радикально змінив підхід до справи: замість дамб наказав рити канали і відводити воду з затоплених територій. Масштаб робіт цього першого проектувальника ландшафтів воістину вражає - з землі, виритої під час прокладання каналів, були створені чотири найвищі гори в Китаї!

Наступна знаменна подія з передісторії фен-шуй сталася набагато пізніше, за часів У-вана, першого імператора династії Західна Чжоу (1122-770 рр. До н.е.). Його наставником був міністр Цзян-тайгун, досвідчений в магії і науці пророкувань.

Саме йому традиція приписує розширення восьми триграм (ба-гуа) до шістдесяти чотирьох гексаграм, що складають основу "І Цзин" - великої "Книги Змін".

Стародавні китайські правителі не обмежувалися вивченням ландшафтів і роботою з невидимими енергіями, що пронизують землю, воду і повітря. Вони спостерігали за обрієм, становили зоряні карти і включали отримані знання в календарні системи.

Виникнення і розвиток Фен-шуй

Принципи фен-шуй і способи їх практичного застосування містяться в древніх текстах, таких як "Ши Цзін" ( "Книга Пісень"), яка неодноразово переписувалася починаючи з IX століття до нашої ери. Важливі події відбулися за часів династії Хань (206 р до н.е. - 224 р н.е.), коли була складена "Лі Цзи", або "Книга Ритуалів".

Там описані методи фен-шуй для правильного розташування сімейних поховань і могильних курганів. Правила писемної мови були спрощені і систематизовані; п'ять канонічних, або класичних, текстів Стародавнього Китаю були офіційно затверджені в цій якості.

Три основних елементи мистецтва ворожіння і визначення сприятливих ситуацій - компас, "І Цзин" і календар - об'єдналися в своєрідне науково-містичне вчення, яке практикувалося фанши, або "знавцями навчання".

При династії Хань фен-шуй знайшов риси професійного заняття. Тоді він був відомий під більш стародавньою назвою кань юй, де кань означає "земля", а юй - "візерунок" або "зразок". Після об'єднання Китаю під владою династії Цзінь (265-316 рр. н.е.) з'явилася людина, яку вважають батьком геомантії.

Го Пу був вченим, поетом і визнаним знавцем у виборі місць поховання: його послугами користувалися багато, від імператора до простолюдинів. Підтвердженням незвичайної популярності фен-шуй в епоху Цзінь служить той факт, що імператори часто призначали геомантів своїми придворними радниками.

В 960 році країна об'єдналася під правлінням династії Сун (960-1280). В цей час відбулося остаточне становлення даоського канону "Дао цзи", що складається з сотень трактатів і художніх творів, розділених на декілька категорій.

Теорія змін була гармонійно сполучена з романтичними мистецтвами, а практикою фен-шуй стали займатися не тільки даоси, але також буддисти і послідовники конфуціанського вчення. Якщо за часів Хань було написано лише кілька книг по кань юй, то в літописі династії Сун зібрано не менше п'ятдесяти трактатів, присвячених мистецтву фен-шуй.

Фен шуй з'явився на світ з хитросплетіння міфології, релігії, екології, астрономії, геології, алхімії, астрології, метеорології, магнетизму, шаманства і практичної вигоди.

При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2024