Астрологія. Гороскоп онлайн. Фен шуй дому. Консультації безкоштовно

Елементи фен-шуй. П'ять елементів (п'ять фаз Енергії) У-Сін

Статті по Фен-шуй: Значення фен-шуй, теорія

Елементи фен-шуй

Елементи фен-шуй

П'ять елементів (п'ять фаз Енергії) У-Сін

Енергія ци існує не тільки в двох формах інь і ян. Вона може приймати безліч різних форм, і всі їх можна класифікувати у вигляді 5 елементів. Назва «елемент» стало звичним, проте воно неправильно відображає суть цих форм енергії. Більш правильно було б назвати це «п'ятьма фазами енергії», або «п'ятьма трансформаціями». Будь-який процес можна розкласти на 5 фаз: потенціал, початок розвитку, пік розвитку, стабілізація і занепад. Стародавні китайці помітили це і дали назву кожному з процесів. Китайська назва У-Сін і означає в першу чергу «П'ять трансформацій». П'ять трансформацій або елементів використовуються не тільки в фен-шуй, але і в системі ба-цзи, в астрології Цзи Вей Доу Шу і в інших областях китайської метафізики, а також в медицині, бойових мистецтвах, фактично у всіх областях китайських традиційних знань.

Швидкий розвиток на початку шляху вони назвали Деревом. Це фаза, коли енергія швидко зростає і посилюється вгору, подібно дереву, яке тягнеться до світла. Пік розвитку подібний Вогню, це максимум енергії, звідси вона потрапляє в різні боки, як тепло нашого сонця. Стабілізація подібна Землі, надійної опори. Вона може рухатися тільки в певних межах, вона стабільна й міцна. Після стабілізації слідує занепад. Він подібний до Металу, який несе в собі відчуття твердості і концентрації. Так, завершення процесу назвали Металом. При цьому енергія рухається у напрямку всередину, збираючись і концентруючись. І, нарешті, потенціал розвитку назвали Водою. Вона спрямована вниз, має проникаючу здатність і просочуючи все навколо. Отже, 5 елементів фен-шуй - це елемент Дерево, елемент Вогонь, елемент Земля, елемент Метал та елемент Вода.

Назви «Дерево», «Вогонь», «Земля», «Метал» і «Вода» - це лише субстанції, чиї якості найближче нагадують нам про відповідний вид ци. Вони допомагають нам зрозуміти суть п'яти видів ци, однак, якщо сприймати їх буквально, вони можуть і відвести нас від істинного розуміння даної концепції.

Отже:

 • Дерево: направлено вгору, воно наполегливо і завзято;
 • Вогонь: спрямовується в усіх напрямках, гарячий;
 • Земля: стійка і приваблива, потужна та стабільна, елемент земля в фен-шуй найстабільніший;
 • Метал: стискається всередину, гостронаправлений, сконцентрований;
 • Вода: рухається вниз, вільна в своїй течії;

Коли ци приймає форму матерії, в першу чергу колір і форма допоможуть нам визначити, до якої з фаз енергії належить той чи інший матеріальний предмет. Крім кольору і форми існує безліч інших якостей, які можна розкласти по п'яти елементах. Це запахи, смакові відчуття, звуки, числа, якості характеру, види бізнесу або роботи, емоції і так далі. Оскільки все в світі є проявами ци в тій чи іншій формі, практично все можна віднести до того чи іншого елементу. Найчастіше, однак, ми зустрічаємо комбінацію двох або більше елементів. Для цілей фен-шуй важливі саме колір і форма, ті характеристики, які ми сприймаємо в першу чергу. Ми не пробуємо на смак або запах, те що оточує нас - меблі або гори.

Таблиця нижче допоможе нам визначити форму, колір, матеріал і смак кожного з п'яти типів ци:

  Дерево Вогонь Земля Метал Вода
Матеріал дерево, папір вогонь, тепло камінь, кераміка, фарфор, глина всі метали вода, скло
Колір всі відтінки зеленого всі відтінки червоного всі відтінки коричневого і жовтого золотий, срібний, білий всі відтінки синього
Форма вертикальний прямкутник трикутник гострим вверх горизонтальний прямкутник, квадрат кругла, сферична неправильна, хвиляста
Смак кислий гіркий солодкий гострий солоний

Якості смаку тут наведені лише для прикладу, щоб показати, що не тільки колір і форма, а й інші характеристики можуть бути віднесені до того чи іншого елементу.

Взаємини між п'ятьма елементами: цикл Породження (Посилення), Цикл Придушення (Контролю або Руйнування), Цикл Ослаблення;

Цикл посилення (Породження).

Його також часто називають циклом живлення, циклом породження, циклом матері і сина і т.д. Цей цикл пояснює, як один вид ци допомагає проявитися іншому. Більш правильно говорити «цикл посилення», оскільки енергія Води скоріше не «породжує» Дерево, а підсилює його. Коли дерево поливають водою, воно краще і швидше росте. Коли в огонь підкладають дрова, він сильніше горить. В землі з'являються метали. На металі вранці виступає роса. Стародавні китайці вірили, що вона з'являється з металу. Так Метал народжує Воду, або точніше, створює можливість для її появи.

У циклі посилення:

 • Дерево підсилює Вогонь;
 • Вогонь підсилює Землю;
 • Земля посилює Метал;
 • Метал посилює Воду;
 • Вода посилює Дерево;

Цикл завершується, і все починається спочатку.

Цикл контролю (Придушення, Руйнування)

Часто цей цикл називають «циклом руйнування». Однак, руйнування зазвичай означає щось негативне. Але результатом цього циклу не завжди будуть негативні наслідки. Енергія і матерія не можуть бути повністю зруйновані. Тому більш правильно називати його циклом взаємного контролю. Цей цикл пояснює нам, як один вид ци контролює і придушує, але не руйнує інший вид ци. Так, металеві ріжучі ножі контролюють форму дерева, але не руйнують його повністю. Дерево контролює землю, в якій росте, забираючи з неї корисні речовини, але не руйнує її.

У Цикл взаємного контролю:

 • Дерево контролює Землю;
 • Вогонь контролює Метал;
 • Земля контролює Воду;
 • Метал контролює Дерево;
 • Вода контролює Вогонь;

Цей цикл дуже важливий в практиці фен-шуй, оскільки Ша-ци, віднесена до того чи іншого елементу може контролюватися іншим елементом за рахунок використання форми і кольору. Який елемент фен-шуй потрібно застосувати як засіб корекції зазвичай визначається цим циклом.

Цикл ослаблення

Якщо ми розвернемо Цикл посилення, то отримаємо Цикл ослаблення. Вода допомагає дереву рости, але сама при цьому виснажується. Дерево сприяє горінню вогню, але саме виснажується, згораючи. Воно слабшає, віддаючи свою енергію вогню.

У Цикл ослаблення:

 • Дерево послаблюється Вогнем;
 • Вогонь послаблюється Землею;
 • Земля послаблюється Металом;
 • Метал послаблюється Водою;
 • Вода послаблюється Деревом;

Інші цикли

Ми розглянули лише три цикли. Однак, якщо розглянути п'ять трансформацій більш детально, можна помітити більше взаємин. Всього можна знайти вісім різних циклів. Інші п'ять циклів менш важливі в нашій практиці, оскільки вони є наслідком двох основних (Циклу посилення і Циклу контролю), проте корисно знати їх, щоб краще розуміти методи, якими працює фен-шуй.

Тут приклад того, як елемент Дерево взаємодіє з іншими елементами. Всього виходить 8 взаємодій, з яких можна вивести 8 циклів:

 • Дерево підсилює Вогонь;
 • Дерево контролює Землю;
 • Дерево послаблює Воду;
 • Дерево виснажує Метал;
 • Дерево посилюється Водою;
 • Дерево контролюється Металом;
 • Дерево послаблюється Вогнем;
 • Дерево виснажується Землею;

У наведеній нижче табличці елементи складені так, що можна зрозуміти, як впливає один на інший. Зліва розташовані «елементи - суб'єкти», тобто, ті, які впливають, а зверху ті, на кого виявляється вплив, тобто, «елементи - об'єкти». Так, Дерево живить вогонь, контролює Землю, виснажує Метал і послаблює Воду. І так далі.

  Дерево Вогонь Земля Метал Вода
Дерево нейтрально живить контролює виснажує послаблює
Вогонь послаблює нейтрально живить контролює виснажує
Земля виснажує послаблює нейтрально живить контролює
Метал контролює виснажує послаблює нейтрально живить
Вода живить контролює виснажує послаблює нейтрально
При передрукуванні матеріалу активне посилання на сайт WEB2B.com.ua – ОБОВ'ЯЗКОВЕ
Дивіться також статті
Консультація Астролога. Фен-шуй дому, Карти Долі БаЦзи, гороскоп. Статті по Фен шуй, Ба Цзи, Езотерика
Copyright 2018 - 2024