Дім по фен шуй: оточення, ділянка, вхід. Згідно Фен-шуй, будинок / квартира володіють специфічною енергетикою, яка по-різному впливає на людей, що проживають в них.
Дім по фен шуй: оточення, ділянка, вхід

Згідно Фен-шуй, будинок / квартира володіють специфічною енергетикою, яка по-різному впливає на людей, що проживають в них. Добре, якщо людина живе в гармонії зі своїм оточенням, що забезпечує їй благополуччя і удачу. Планування будинку по Фен-шуй безпосередньо впливає на ряд аспектів нашого життя: здоров'я, фінансову стабільність, відносини в родині.
Вибираючи і облаштовуючи будинок по фен шуй, необхідно звертати увагу як на внутрішні, так і на зовнішні фактори навколишнього середовища.
Створюючи необхідні умови для плавного проходження Ци, повноцінного насичення цілющою енергією всіх кімнат будинку / квартири, не менш важливо знати, якої якості Ци буде надходити в будинок з навколишнього простору.
1. Зовнішнє оточення будинку
Добре, якщо будинок оточений гарною рослинністю, будинками з гармонійними формами, освітніми установами. Сприятливо, якщо перед будинком тече невелика річка або розташована маленька дорога, які приносять нову Ци. Менш сприятливі поруч з будинком занедбані будівлі, будинки з неправильними формами, зруйновані споруди, лікарні, заводи та інші споруди, які не викликають радість. Зменшити негативний вплив навколишнього середовища допоможуть захисні засоби Фен-шуй.
«Отруйні стріли» у вигляді гострих дахів сусідніх будинків, стовбури дерев, високі стовпи також несуть негативну енергію. Захисні засоби Фен-шуй, такі як дзеркала Багуа, елементальні засоби захисту та інші, допоможуть знизити або зовсім усунути шкідливий вплив ззовні.
Зверніть увагу на розташування будинку біля швидкісної дороги або близько завороту дороги. У першому випадку, Ци занадто швидка, що перетворює її в Ша Ци. У другому випадку, різкі потоки енергії вдаряють в будинок, завдаючи шкоди мешканцям будинку. В цьому випадку можна повісити на вікно дзеркало, яке буде відображати дорогу.
2. Планування ділянки по Фен-шуй
Добре, якщо є можливість застосувати в плануванні будинку принцип чотирьох тварин. Згідно з цим принципом, позаду будинку повинна бути черепаха - виступ гори, інша будівля, масив дерев, спереду будинку фенікс - вільний простір, праворуч - тигр, ліворуч - дракон - ними можуть бути також дерева, будівлі та інші споруди. Бажано, щоб дракон був більше тигра.
3. Внутрішній простір будинку: Планування квартири по Фен-шуй
Дім по Фен-шуй повинен мати правильну форму і урівноважений на площині. У будинку з неправильною формою будуть відсутні деякі сектори. Але ж кожен сектор пов'язаний з певною сферою життя і його відсутність може негативно позначитися на тих, хто проживає в такому будинку / квартирі людей. Відсутній сектор можна символічно відтворити за допомогою дзеркала.
Квартира квадратної або прямокутної форми не тільки більш сприятлива по Фен-шуй, але і більш функціональна - в ній немає гострих кутів, як в квартирі з трикутною формою, які складно використовувати.
Будинок повинен мати міцний фундамент. Ідеальний будинок повинен стояти на чотирьох опорах і бути не занадто витягнутий у довжину.
Особливу увагу потрібно приділити вхідним дверям і передпокою. Передпокій - перша кімната, в яку надходить Ци і далі розподіляється по всьому простору приміщення. Передпокій повинен бути досить просторим, світлим і чистим. Важливо, якої якості заходить в квартиру енергія. В залежності від того в якому компасному напрямку розміщені вхідні двері і визначається яка енергія буде приходити в конкретний рік. Тому вхідні двері по фен шуй мають велике значення для хорошого фен шуй будинку.
Впустивши сприятливу для мешканців будинку / квартири Ци, необхідно забезпечити їй плавний безперешкодний розподіл по всьому простору приміщення. Всі речі повинні лежати на своїх місцях, не заважати пересуванню в просторі людей і Ци. У довгих вузьких коридорах Ци прискорюється, перетворюючись в руйнівну Ша Ци. В цьому випадку можна повісити дзеркала або картини з блискучою поверхнею на протилежні стіни в шаховому порядку. Тоді Ци буде переміщатися від однієї стіни до іншої, і не прискорюватись занадто сильно.
Усуньте або замаскуйте всі гострі кути в приміщенні, вони також створюють шкідливу Ша Ци. Її провокують гострі кути меблів, відкриті полиці шаф, балки стелі.
У будь-якому будинку важливе дотримання принципу Інь-Ян. Баланс Інь-Ян потрібно намагатися підтримувати в кожній кімнаті. Хоча, в залежності від призначення тієї або іншої кімнати, баланс Інь-Ян може трохи зрушуватися на користь Інь або Ян. У спальні - іньській кімнаті, краще незначне домінування іньських енергій, тому її краще декорувати в приглушених пастельних тонах, низькими меблями, картинами зі спокійними розслаблюючими сюжетами. У янських кімнатах - робочому кабінеті або тренажерному залі, навпаки, сприятливі яскраві кольори, наявність музики, вертикальних форм меблів, більше рухів.
Прагніть також підтримувати в будинку в цілому і в кожній кімнаті окремо баланс п'яти елементів - води, дерева, вогню, землі і металу, які відповідають за різні сфери життя. Кожен елемент в просторі представлений особливим кольором, формою і матеріалом. Наприклад, гармонію п'яти елементів на кухні можна домогтися в такий спосіб: енергія вогню і води вже представлені плитою і холодильником з раковиною. Енергію дерева можна привнести завдяки зеленому кольору і дерев'яним предметам. Це можуть бути зелені стіни. Енергію металу представлятимуть металеві предмети і білі кольори - тарілки, наприклад. А енергію землі представляють предмети коричневого і жовтого кольорів, предметів інтер'єру з натуральних матеріалів - кераміка, фарфор, кришталь. Домашні квіти на кухні представлятимуть як енергію дерева, так і енергію землі.
Зонування приміщення за методом Ба Чжай. Згідно з методом «Восьми палаців» для кожної людини по його числу Гуа в конкретному приміщенні можна визначити чотири сприятливих напрямки і чотири несприятливих. У своїх сприятливих напрямках потрібно орієнтувати вхідні двері, узголів'я ліжка, робочий стіл, «топку» плити. У сприятливих секторах краще розташовувати найбільш відвідувані кімнати - спальню, вітальню, робочий кабінет, їдальню, дитячу кімнату.
Крок за кроком створюючи свій ідеальний Фен-Шуй в будинку або на роботі, можна істотно підвищити якість життя в будь-яких сферах діяльності.